Bora Oyuncak

Bora Oyuncak 2006 yılında, ülkemize sağlıklı oyuncaklar ithal etmek amacı ile kurulmuştur. Sektörde faaliyetlerini 10 senedir sürdürmektedir. Halen Amerika bazlı Safari Ltd. şirketinin Türkiye distribütörüdür. Sloganımız sağlıklı oyuncak, sağlıklı hayattır.

Blog

Posted by in Genel on 23 Ağustos 2016

Bu yazı 2016 Temmuz ayında yapmış olduğumuz Yunanistan-Makedonya-Karadağ gezimizi kapsamaktadır. Hayalimiz aslında Hırvatistan, Saray Bosna’ya da gidebilmekti, fakat bayram dolayısı ile sınırlar kalabalık olduğu için cesaretimiz kırıldı. Ayrıca çocuklar deniz tatilini de dört gözle bekliyorlardı.

01 Temmuz 2016

İstanbul’dan sabahın erken saatlerinde yola çıktık. Hedefimiz İpsala sınır kapısından geçip, Yunanistan’a ulaşmaktı. Gideceğimiz yer, İpsala sınır kapısından yaklaşık 400 km. uzaklıktaki Katarin isimli bir kasabaydı.  Kalacağımız Otel Oasis, Katarini kasabası , Paralia Bölgesi’nde.  Akşama doğru Paralia’da olmayı hedeflemiştik. Paralia’da 1 gece konakladıktan sonra bir sonraki  gün gitmeyi planladığımız yer METEORA idi. Bayram dolayısı ile İpsala sınır kapısında yaklaşık 2 saat bekledik. İpsala sınır kapısında araba sigortamızda ciddi bir sorun yaşadık. Bu yüzden maalesef sınırda 185 Euro ödeyerek bir sigorta daha yaptırmak zorunda kaldık. Araba ile seyahat edecekler , sigortayı yapan firmaya güvenip yola çıkmasınlar. Ellerine geçen belgeyi doğru ülkeler  işaretlenmiş mi,  yazılar okunabilir mi, yoksa üst üste mi basılmış diye muhakkak kontrol etsinler. Aksi halde dalgın bir çalışanın yapacağı yanlış, tatiliniz de sınırlarda sürekli gerginlik yaşamanıza sebep olabiliyor. Sınırda o kadar çok bekledik ki, öğle yemeği için mola vermeden yolumuza devam etmek zorunda kaldık. Yunanistan sınırında aldığımız susamlı tatlımsı simit ve ayran ile idare etmek zorunda kaldık. Akşam 1700 civarı Paralia’daki Otel Oasis’e vardık. Otelimizin odaları banyolar açısından başarısızdı. Odalar temiz sayılabilecek düzeydeydi. Otel sahibi Yannis , negatifliklere rağmen açığı kapattı. Oldukça misafirperver biriydi. Bu bölgeye çok Türk gelmediği için bizi oldukça iyi ağırladı. Annesinin yapmış olduğu kabak mücverlerinden bize ikram etti. Oldukça lezzetliydi. Ayrılırken bizlere ufak hediyeler verdi. Paralia’da kaldığımız otel denize 5 dakika yürüme mesafesindeydi. Odalarımıza yerleştikten sonra kendimizi denize attık. Deniz sakin , kum ve yosun  karışık bir denizdi. Uzun araba yolculuğundan sonra yüzmek hepimize çok iyi geldi. Tatilimizi deniz tatilinin de içinde olacağı şekilde planladığımız için tüm kaldığımız yerlerde denize girme fırsatlarını sonuna kadar değerlendirdik. Yannis akşam yemeği için, bizi Molos isimli bir balık restoranına gönderdi. Bu sayede harika bir akşam yemeği yedik. Tüm deniz ürünleri inanılmaz lezzetliydi. Hatta dönüşte uzak olmasa , gelip tekrar yemek yemeği aklımızdan geçirdik. Karides, kalamar, balık çorba, ahtapot  çok iyi pişirilmişti.  4 kişilik bir aile için oldukça fazla yemek söyledik ve bahşiş dahil sadece 35 Euro verdik. Bu kadar taze ve lezzetli ürünleri bu fiyata başka yerlerde yemek çok zor.

02 Temmuz 2016

Sabah dağların tepesinde kiliselerin olduğu Meteora Bölgesi’ne doğru yola çıktık. Kahvaltıyı otelin yakınında yapamadık. Yolda bir mola yerinde durup sandviç ve çay ile yaptık. Paralia-Meteora arası yaklaşık 2,5-3 saat sürdü. Meteora, yeryüzündeki sıcaklık değişimleri oluşmuş, ortalama yüksekliği 300 metreye ulaşan koyu renkli dev kayaların olduğu bir bölgede bulunuyor. Burası, aynı zamanda, 14. yy’ da kayalıkların tepesine yapılandırılmış kiliselerin bulunduğu bölge. Rahiplerin 11. yy’ da kaya ve mağaralarda yaşadığı saptanmış. Daha sonra 14. yy’ da 20 değişik kilise binası kayaların üzerine yapılmış. Şu anda 6 aktif kilise mevcut. Meteora , Yunanca’da , gökyüzünün ortası, havada asılı ve yükseklerin cenneti anlamlarına geliyor. Meteora, Unesco tarafından dünya mirası listesine alınmış. Kiliseler yapılırken malzemelerin taşınması 80 yıl, kiliselerin yapımı ise 30 yıl kadar  sürmüş.  Eskiden kiliselere ulaşım file asansörlerle yapılıyormuş. Meteora çok etkileyici bir yer. Taşların üzerlerinde kiliselerin olması insanı büyülüyor. Toplam 20 adet kilisenin 6 tanesi gezilebilir durumda. Fakat 6 kilisenin bazıları haftanın bazı günleri kapalı. Biz buradan sonra tekrar yola koyulacağımız için hepsini gezemedik. Zaten sıcak bir günde hepsini gezmeye çalışmak oldukça yorucu olacaktı. Sabahtan akşama bir tam gün ayırma faydalı olacaktır.

 • 1. kilise, Roussanou Kilisesi:

Küçük, sakin düzenli bir kilise. Merdivenler düzenli ve temiz. Oldukça bakımlı. Her yerde sardunyaları görebilirsiniz. Kilisenin içindeki freskler gerçekten göz alıcı. Hayatımda gördüğüm en düzgün fresklerdi. İlk günkü canlılığını hepsi korumuş. Sanırım bu kadar yüksekte olmaları sebebi ile oldukça iyi korunmuşlar ve nem olmadığı için doğal bozulmaya uğramamışlar.

 • 2. kilise,Great Meteora Kilisesi:

En büyük kilise ve çok yavaş çalışan bir teleferiği var. İnsanlar merdivenlerle kiliseye ulaşabiliyorlar. Oldukça uzun bir merdivenli giriş yolu var. Küçük kiliseye göre çok daha yüksekte yapılandırılmış. Kilisenin ibadet alanında 12 havarinin içinde bulunduğu freskler mevcut.  Ayrıca büyük bir kiler mevcut. Kilerin içinde eski toprak şarap fıçıları mevcut. Kilerin bir kısmı mahzen görüntüsünde. Eskiden kullanılmış mutfak gereçleri sergileniyor. Meterora’da 2 kilise gezdikten sonra  Makedonya ülke sınırları içinde ,Ohri’ye doğru yola çıktık.  Ohri’ye Arnavutluk üzerinden gidiyoruz zira 2 sınır geçmek yerine, 1  sınır geçmeyi tercih ettik. Yolumuz biraz uzadı, fakat gümrükte kaybedeceğimiz süreyi düşününce aynı sürede Ohri’ye varmayı planladık. Ohri’ye varmak üzereyken şiddetli bir yağmur bastırdı. Yağmurun ötesinde dolu yağdı. Ohri’ye yaklaştığımız zamanda çok şiddetlendi. Ohri’ye girerken yemyeşil bir bitki örtüsü karşıladı bizi. Dolu ile birlikte kendimizi amazon ormanlarında hissettik bir an. Bir taraftan da  yorgun olduğumuz için bir an önce Ohri’ye varmak istedik. Akşam 21.00’de Ohri’ye otelimize vardık. Kalacağımız yerin adı Villa İdila. Ohri Gölü’ne kuşbakışı bakan  bir yer. Odalar 1 gece için idare eder seviyedeydi. Uzun süreli konaklamalarda öneremeyeceğim bir yer. Akşam yemeğini otele yakın Girne isimli bir restoranda yedik. Yemekler sıradandı ve lezzetli değildi. Çok yorgun olduğumuz için göl kenarında bir restoran deneyemedik.

03 Temmuz 2016

Akşam yatarken kaldığımız yerin sahibi bayan bize kahvaltıda kendilerine özgü bir gözleme türü olan ” gömleze” yiyip yemeyeceğimizi sordu. Biz de deneyebileceğimizi söyledik. Kahvaltı da büyük bir tepsi içinde el açması 4-5 katlı bir yufka-börek karşıladı bizi. Beyaz peynir ile servis etti. Çok katlı kalın hamur oldukça yağlıydı, ben yemekte zorlandım. Yarım günü Ohri’de geçirdikten sonra Karadağ’a doğru yolumuza devam  etmeye karar vermiştik. O yüzden sınırlı sayıda aktivite yapma şansımız vardı. Seçmek durumunda kaldık. Sveti Naum’a gitmeye karar verdik. Kaldığımız yer ile Sveti Naum kilisesi arasındaki su müzesini pas geçmek zorunda kaldık. Dini bayrama denk geldiğimiz içi Sveti Naum girişi oldukça kalabalıktı. Girebilmek için araba ile bir süre bekledik. 1 Euro verip Sveti Naum’a girdik. Sveti Naum içinde ona ismini veren küçük bir kilisenin olduğu, Ohri Gölü Kıyısında bir mesire yeri. Göl kenarında yüzülebiliyor. İçinde 3-4 tane büyük restoran var ki bunlar göl kenarında keyifle oturulabilecek yerler. Fuar alanı gibi, hediyelik eşya satan küçük tezgahlar var. Biz hızlıca kiliseye girdik. Freskler yine çok etkileyiciydi. Sveti Naum’da ayrıca Kara Drim nehrinin kaynağına sandal gezisi yapılabiliyor. Nehrin derinliği 3,5 metreye varıyor. Sandal gezisi sırasında bir kilisede mola verdik. Adı  St.  Maria kilisesi. Bir efsaneye göre, çocukları olmayan kadınlar,  kilisenin içinde bulunan kaynak suyundan içerlerse çocuk sahibi olabiliyorlar. Nehrin içinde bir sürü kaynak suyu var. Sandalcının  var olan pet şişelerine bol bol su doldurup içtik.  Benim önerim sandal gezisine çıkacakların , yanlarına muhakkak pet şişe almaları. Hem gezerken içsinler, hem de doldurup daha sonra da içebilsinler. Zira sandalcının pet şişeleri temiz sayılmaz. Nehrin içinde bin bir çeşit bitki örtüsü var. Suyun temiz ve berrak olmasından dolayı tüm bitki örtüsünü tüm detayları ile görebiliyorsunuz. Doğa o kadar yeşil ki insan kendini sürekli amazon ormanlarında hissediyor. Sandal gezisi yaklaşık 20 dakika sürdü ve tüm sandalı kiralamak 10 Euro. Sandal gezimiz bitince Ohri Gölü’ne ayaklarımızı soktuk. Gölde yüzmek çok keyifli gözüküyordu. Su ılık ve tertemizdi. Ohri’de zamanımız keşke daha fazla olsaydı dedik. Önerim Ohri’de en az 2 gün geçirmeniz. Yapamadıklarımız:

 • Ohri Gölü eski bir volkanın kraterine oturmuş 350 metre derinlikte bir göl. Doğal güzelliği muhteşem olan bir yer.  Avrupa’nın en derin ve en eski krater gölü. Gölde tekne turları yapılabilir.  5 Euro karşılığı , 45 dakika.
 • Ohri incileri ile ünlüymüş. Çarşısında bir tur atılabilir.
 • Küçücük şehirde 365 kilise mevcut. Sokaklarında gezilebilir.
 • Bizim otelin yanında , göle kıyısı olan büyük bir otel vardı. Orda 1 gece kalınabilir ve oranın plajından göle girip yüzülebilir.
 • Before The Rain filminin çekildiği kilise Ohri’de. Filmi muhakkak seyredilmeli, ve kilise görülmeli.
 • Su müzesi değişik bir müze, oraya gidilebilir
 • Göl kenarında bir akşam keyifle göl balıkları yenilebilir.

Ohri’den saat 13.00’de yola çıktık. Saat 14.00’de Arnavutluk sınırındaydık. 4 saatlik bir yolculuğun sonunda Tivat’a varmayı hedefledik. Maalesef yolumuz Arnavutluk üzerinden çok uzun sürdü. Arnavutluk’un Makedonya’ya yakın bölgeleri oldukça fakir ve bakımsız görünüyordu. Aksine Karadağ’a yakın bölgeleri ise oldukça bakımlı ve zengin bir görünüyordu. Ohri gölü Arnavutluk ve Makedonya arasında yarı yarıya paylaştırılmış, aynı şekilde İşkodra Gölü ise yine Arnavutluk ve Karadağ arasında paylaştırılmış. Arnavutluk 2 gölün de yarısında hak sahibi. Karadağ sınırını geçmek çok uzun sürdü. Sınır gerçekten kalabalıktı, fakat en güzel tarafı Arnavutluk ve Karadağ için çıkış ve vize kontrolünün aynı noktada yapılması oldu. Bu sayede 2. kez bir kuyrukta beklemekten kurtulduk. Yolumuz, Karadağ yollarının çok virajlı ve Arnavutluk yollarının kötü olmasından dolayı tahmin ettiğimizden çok uzun sürdü. Tivat’a saat 21.00’de varabildik. Akşam yemeğini “Prova” isimli bir restoranda yedik. Yemekler, özellikle etin sosu oldukça lezzetliydi. Porsiyonlar doyurucuydu. Deniz kenarında olması ayrıca keyifliydi.  Prova’da 4 kişilik bir aile için 1 küçük şarap ve yemeklere ortalama 60 Euro ödedik. Akşam geç saatte kalacağımız yere yerleştik. Kaldığımız yer bir aile işletmesi olan” Villa Markoviç”. Adriyatik kıyısında , akşam balkonundan keyifle denizi ve ışıkları seyredebildiğiniz bir yerdi. Hatta önünden rahatlıkla denize giriliyordu.

04 Temmuz 2016

Ertesi gün bulunduğumuz yerin sol tarafındaki plajdan denize girdik. Tüm günümüzü yorgun da olduğumuz için orada ki plajda geçirdik. 2 şezlong ve 1 şemsiye için 12 Euro ödedik. ” Big Ben” isimli bir restoranda kahvaltı ve öğle yemeği yedik. Bir porsiyon fish & chips 8 Euro ,diğer yemeklerde ortalama bu fiyatta idi. Adriyatik’e  bu dönemde girerken hafif bir serinlik hissi verse de,  hemen alışıp saatlerce suda kalabiliyorsunuz. Çocuklar hiç üşümeden , denizde uzun saatler geçirebildiler. Deniz sakin, dalgasız ve çok keyifliydi. Tivat’ta kaldığımız bölge Karadağ’ın popüler şehirleri Budva ve Kotor’a göre oldukça sakindi. Kaldığımız tüm süre boyunca bu plajda , bayram olmasına rağmen, Türkiye’den kimse ile karşılaşmadık.

05 Temmuz 2016

Bugün kahvaltıyı odamızda yaptık. Yakında bulunan bir marketten hızlı kahvaltı yapabileceğimiz malzemeleri bir gün önce almıştık. Sonra 11.00 ‘de başlayacak yarım günlük İşkodra Gölü turu için Budva’ya doğru yola çıktık. İşkodra Gölü kuş gözlemcilerinin  ziyaret merkezi, fakat bulunduğumuz dönemde kuşların geliş dönemi olmadığı için flamingo ve pelikan göremedik. Sazlıklardan geçerek gölü dolaştık. Tekne ile göl gezisi yapmak , çocuklar için bir tecrübe olabilir, fakat eğer  kuş görme şansınız yok ise geziden beklentiniz olmamasını öneririm. Gezi sonunda Göl kenarında bulunan bir balık restoranında keyifle göl balığı yedik. İçlerinde en lezzetlisi alabalık idi.  Göl gezisi ve yemeğe kişi başı 30 Euro verdik.  Göl gezisinden sonra arabamızla Budva’ya devam ettik. Budva yolu üzerinde durup Sveti Stefan Adası’nı yakından gördük.

Sveti Stefan, Karadağ’ın ünlü turistik şehri Budva’nın yakınlarında yer alan bir köy.  15. yüzyıldan kalma bir  köy. Farklı bir görüntüye sahip . Deniz ile bir kara bağlantısı var. Budva’ya 5 km. uzaklıkta.

İçerisinde 100 kadar ev, 3 kilisenin olduğu, dar bir yol ile kıyıya bağlı olan Sveti Stefan Adası, 19. yy’da 400 kadar kişinin yaşadığı bir yermiş. Etrafı surlarla çevrili ada, geçmişte Türklere ve korsanlara karşı savunma ve sığınma yeri olarak hizmet vermiş. 1960’lı yıllara kadar bir balıkçı köyü olarak gelmiş. Eski Yugoslavya lideri Tito rejimi tarafından, adadaki köylüler karaya taşınarak; köy dünyanın elitlerinin özel tatil yerlerinden biri haline getirilmiş. 60-80’li yıllar arasında Sofia Loren, Marliyn Monroe, Orson Welles, Kirk Douglas ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri  olmuş.

Budva’ya ilk gelişimiz. Budva tarihi kalesi ile çok güzel bir panoramik görüntüye sahip. Denizde kaleyi seyrederken kulaç atmak, bizi Ortaçağ Dönemi’nde gezintiye çıkardı. Çan sesleri kiliseden ara ara duyuldu. Denize yüzünüzü verdiğinizde,  kalenin sağ tarafında kayaların içinde , file ile deniz bağlantısı kesilmiş , sizi ilerde bulunan koylarda ki plajlara götüren bir yürüme parkuru var. Bu parkuru yürümek ilerideki koylardan denize girmeseniz bile etkileyici. En son da bulunan koy Kaş’ın Liman ağzı görüntüsünde. Denizde küçük büyük balıkları seyretmek mümkün. Geç bir saatte geldiğimiz için en sondaki tüm koylar çok kalabalık ve yer yoktu. Biz de ilk girişte denizin biraz daha sakin olduğu plajdan denize girdik. Bu bölgenin adı ” Mogren Beach”. 2 şezlong ve 1 şemsiyeye 25 Euro ödedik. Oldukça pahalıydı. Deniz bizim 1 gün önce girdiğimiz denize göre biraz daha karanlıktı. Serinliği Tivat ile aynıydı ama biz Tivat’taki plajı daha çok beğendik. Plaj saat 19.00’da kapandı ve bize plajı terk etmemizi söylediler. Sonra meydanda “Mozart” restoranda çocuklar pizza yediler ve hoşlarına gitti. Biz büyükler ise Mozart’ın tam karşısında ” Cafe Opium” ‘da akşam yemeği yedik. Et fena değildi, ayrıca peynir tabağı ve tavuk sarma lezzetliydi , risotto yağlıydı.

06 Temmuz 2016

Tüm günü, kaldığımız bölge Tivat’ta geçirdik. Tatilin çocuklar açısından da cazip olması önemli. Bu tatili deniz tatili de olarak planladığımız için bol bol denize girmeye çalıştık. Sınırların çok kalabalık olmasından dolayı bu gezimizde Dubrovnik ve Mostar’a gitmekten vazgeçtik. Herkes Dubrovnik’e gidilirse 1 gece kalmayı önerdi. Biz de bu noktaları daha sonraki gezilerimize bıraktık. Sabah odada hızlı bir kahvaltı yaptık. Tüm günü otel Waikiki önündeki plajdan denize girip dinlenerek geçirdik. Çocuklara deniz yatağı aldık ve tüm günü suda geçirdiler. Sahillerde bir sürü çocuk olmasına rağmen, kendi sahillerimizin aksine bir çocuk sesi duymanız mümkün değil. Tivat’ta arkada dağ ve yeşillikleri seyrederek keyifle yüzebildik. Bulunduğumuz bölge oldukça huzurluydu.

07 Temmuz 2016

Bugün sabahtan kalkıp Kotor’a doğru yola çıktık. Daha görmek istediğimiz çok yer vardı. Kotor Karadağ’ın ortaçağdan kalma bir şehri. Eski Kotor’a bir kale kapısından giriliyor. İçeriye girdiğinizde çok etkileniyorsunuz. Çünkü evler oldukça iyi korunmuş durumda . Sokak aralarında artık restoranlar ve kafeler mevcut. Gözlerinizi kapatıp, kendinizi ortaçağ dönemi sokaklarında yürüyormuş gibi hayal etmemeniz için hiçbir sebep yok. Hava çok sıcaktı. Yaz dönemi ve bayrama denk geldiği için oldukça kalabalıktı. Çocuklar eski Kotor’da deniz müzesine girmek istediler. Çıktıklarında çok keyifliydiler. Müzeyi çok beğenmişlerdi.  İnsan Kotor’dan ayrılmak istemiyor. Sokaklarında oturup birşeyler içmek gerçekten keyifliydi. Eski Kotor’dan çıkışımız öğle saatlerine denk geldiği için kale duvarının dibindeki restoranların birinde öğle yemeğimizi yedik.

Günün ikinci yarısındaki durağımız Perast’tı. Perast gerçekten Karadağ’dan ayrılmadan görülmesi gereken bir kasaba. Kotor’dan 14 km. mesafede.  Küçük bir yerleşim bölgesi ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Venedik mimarisinin etkisinde kalmış küçük bir kasaba.

Denize girmeye herkes can attığı için Perast’ta bulunan küçük bir plajdan hemen kendimizi denize attık. Burada şezlonglar ve küçük bir kafe vardı. Arabanızı rahatlıkla park edebileceğiniz bir otopark da mevcuttu. Su biraz soğuktu. Adriyatik insana ilk girişte hafif bir serinlik veren , girdikçe alışılan bir deniz. Benim için en etkileyici kısmı yüzerken dar bir boğaza bakarak yüzmekti.

Kotor körfezi burada iki dağ arasına sıkışıp kalmış. Açığa çıkarken gizemli bir şekilde dağların arasından geçerek açılabilirsiniz. Denizde yüzüp herkes biraz serinledikten sonra bir motor kiralayıp, karşınızda duran Lady of Rocks adasına gidebilirsiniz. Lady of Rocks adası yapay bir ada. Sonradan yapılmış. Saint George adası ise Lady of Rocks adasının yanında doğal bir diğer ada.

Lady Of Rocks adasına gitmek için  bir tekne kiraladık. 10 dakika sonra adada idik. Adada bulunan küçük bir kilise ve müzeyi gezdik. Adanın insana huzur veren bir havası vardı. Çok keyifliydi. Perast’a giden herkese Lady of Rocks adasına gitmelerini öneririm. Kişi başı 10 Euro. Adayı gezdikten sonra geri dönüp kaldığımız yere Tivat’a doğru yola çıktık. Ertesi günü dönüş yoluna geçeceğimiz için akşam yemeğimizi kaldığımız bölgede yiyip, yatmaya karar verdik. Manzarası çok güzel olan odamızdan ayrılmak zor oldu.

08 Temmuz 2016

Sabah hafif bir kahvaltı yapıp, yola çıktık. Amacımız Arnavutluk üzerinden Yunanistan’a geçip , Kastoria gölü kıyısında rezervasyon yaptığımız otelde kalmaktı. Bizi çok uzun bir yolculuk bekliyordu. Bir de üstüne ailemizin 8 yaşındaki miniğinin hasta olup tüm yol boyunca mide bulantısı ve çıkarma ile geçirmesi yolumuzu daha da stresli bir hale getirdi. Normalde ben bu tip hastalıklara karşı, ilaçları yanıma alarak giderim. Fakat yanıma mide bulantısı ilacı almamıştım. Miniğimiz çok uyumlu olduğu için hasta hali ile bile sesini çıkarmadan tüm yolculuğu metanetle geçirdi. Arnavutluk’ta Tripadvisor’ın listesinde ve yolumuzun üstünde Taverna Attika diye bir restoranda durduk. Amacımız et yiyebilmekti. Ama onlar bize önden karışık açılış yemekleri getirelim dediler. Biz de sınırlı olacağını düşünerek kabul ettik, fakat yemeklerin ardı arkası kesilmedi. Bize de maalesef et yiyecek yer kalmadı, fakat öncesinde gelen tüm yemekler çok lezzetliydi. Kabak kızartma, üstü susam ile kaplı bir peynir mezesine hepimiz bayıldık. Buraya giderseniz tavsiyem açılışı sınırlı tutmanız ve muhakkak bir et tecrübe etmenizdir. Menü İngilizce olmadığı için biraz zorluk oldu. O yüzden interneti kullanmaya hazır olmakta fayda var. Dekor gündüz için biraz kasvetliydi. Tüm yediklerimize rağmen hesap oldukça uygun geldi. Aile başı, 4 kişi için 20 Euro. Arnavutluk’u Ohri nehri kıyısından geçtik. Ohri Nehri’nin bu kısmı Makedonya tarafına göre daha bakir ve daha gösterişsiz.

Öğle yemeğinden sonra yolumuza devam ettik. Akşam saat 18.00 ‘de  Kastoria Gölü kıyısındaki otelimize vardık. Ufağımız hasta olduğu için akşam yemeğinde ne yapacağımıza tam karar verdik. Sonra bir balık restoranına gitmeye karar verdik.  Biz de çocukları , seyahat ettiğimiz arkadaşlarımızın yanında yemekte bırakıp eczane bulmak için yola çıktık.  Yunanca bilmeyince anlaşmak gerçekten zor olabiliyor. Bir kaç yere sorsak da nöbetçi eczane bulmak zor oldu. En sonunda tarif ettikleri eczane kapalı çıkınca tam ümidimizi kaybetmişken, eczane camına baktığımızı gören araba içindeki orta yaşlı bir aile durdu. Bize elleriyle onları takip etmemizi, eczaneye götüreceklerini söyledi. Onların arkasına takıldık ve eczaneye kavuştuk. İnanılmaz bir tecrübe idi. Eczanede Türkiye’de ismini bildiğim ilacın internetten içeriğini buldum. Aynı içerikte yine tarzanca anlaştık. İlacımızı alıp, geri döndük. O gece ilaç sayesinde miniğimiz huzur içinde uyudu.

Yemeğimizi yedikten sonra otelimize geri döndük. Yunanistan’da deniz ürünleri gerçekten çok lezzetli. Yine çok lezzetli ahtapot yeme şansımız oldu.

09 Temmuz 2016

Bu sabah Nea Peramos tarafına yola çıktık. Amacımız Türkiye’ye dönmeden bir deniz tatili daha yapabilmekti. Ekibimizin diğer ailesi Selanik’i görmediği için onlar Selanik’e doğru gittiler. Amacımız İstanbul’a dönüş yapmadan tekrar denize girebilmekti. Öğlen saat 13.00 gibi otelimizdeydik. Hemen odamıza yerleştik. Plaj otele çok yakın olduğu için mayolarımızı giyip sahile gittik. The Blue Apartments and Beach Apart otelinde kaldık. O gün tüm gün sahildeki restoranda yine deniz mahsüllerimizi ve kabak kızartmamızı yedik. Yine hepsi çok lezzetliydi. Sahildeki plaj çok kalabalıktı. Yerel turist çok fazla idi.  Sahil temiz ve düzenli değildi. Karadağ sahilleri gerçekten çok farklı. Yunanistan sahilleri bizim ülkemizi andırıyor. Deniz kalitesi olarak  berrak bir deniz değildi. Akşam yine sahilde yemeğimizi yedik. Ertesi sabah yine Türkiye’ye dönüş için yola çıkacağız.

10 Temmuz 2016

Sabah kalktık. Toparlandık. Kahvaltımızı yaptık ve dönüş yoluna geçtik. Keyifli bir tatilin sonuna gelmiştik. Dönüş yolunda Tekirdağ’da durup Özcanlar’ın çarşı içindeki restoranında köftemizi keyifle yiyip, evimize vardık.

Tüm bu tatilin sonucu:

 • Balkanlar gerçekten görülmesi gereken yerler. Çocuklar için bu coğrafyayı tam anlayabilmek için araba ile seyahat etmek büyük bir tecrübe. Ben 1 kerelik muhakkak yapılması gerektiğini düşünüyorum.
 • Bayram ve uzun yoldan dolayı hedeflediğimiz diğer ülkeleri gezemedik, ama diğer ülkeleri gezebilmek için bir daha ki sefere uçak ile gitmeyi planlıyoruz.
 • Geçtiğimiz ve bulunduğumuz bölgeler ne kadar fakir olsa da her yerde bir düzen ve temizlik kavramı mevcut.
 • Doğal güzellikleri, yeşillikleri gerçekten görülmeye değer.
 • Diğer Avrupa ülkelerine göre seyahat ve konaklama çok daha ekonomik.

 

Squad sheets: Wolverhampton Wanderers v Tottenham buy canada goose jacket australia Hotspur

Mick McCarthy will be hoping that the absence of Jamie O’Hara does not have an adverse effect on his resurgent Wolves side. O’Hara is canada goose coat 1000 bulbs free unable to play against his parent club, who continue to find themselves in a battle with Chelsea to secure the fourth Champions canada goose coat 1000 bulbs League qualifying place. The home team’s concerns are very different – they have been out of the bottom three only twice in the last 20 games. Both sides will use this canada goose coat 1000 bulbs match to remember Dean Richards, the former Wolves and Spurs best canada goose coat for women defender who canada goose coat 1000 bulbs free died on Saturday. Tom Sheen

Venue Molineux Tickets Sold out Last season Wolves 1 Tottenham 0 Referee M Halsey

This season’s matches 16 Y32, R1, 2.06 cards per game

Odds Wolves 9-5 Tottenham 13-10 Draw 11-5

Wolves

Subs from Hahnemann, Craddock, Ebanks-Blake, Fletcher, Ward, Mujangi Bia, Foley, Hunt

Doubtful Edwards can i put my canada goose jacket in the dryer (leg) here, Jones (leg), Zubar (back)

Injured Guédioura (broken leg, Apr), Mouyokolo (knee, Apr), Mancienne (knee, May), Kightly (knee, no return date) Ineligible O’Hara Form guide WDLWLL Disciplinary record Y44 R2

Leading scorer Ebanks-Blake 6

Tottenham

Subs from Pletikosa, Cudicini, Bassong, Kumalo, King, Pienaar, Jenas, Kranjcar, Pavlyuchenko

Doubtful Defoe (ankle), King (groin)

Injured Woodgate (groin, 19 Mar), Kaboul (knee, 14 Mar), Van der Vaart (calf, 9 Mar), Bale (back, 9 Mar), Huddlestone (ankle, April), Corluka (ankle, April)

Suspended None Form guide LWWWDD

Disciplinary record Y39 R2

Leading scorer Van der buy canada goose jacket nyc Vaart 10

Match pointers

• Sylvan Ebanks-Blake has scored four goals as a substitute, more than buy canada goose jacket winnipeg any other player this season

• Tottenham have scored a 90th-minute goal in three of their last five league matches

• Six of the hosts’ eight wins this season have canada goose coat 1000 calorie meal plans come against teams in the top half of the table

• Tottenham have kept just one clean sheet in their last 14 away fixtures

• Wolves scored from their only shot on target when these sides met at White Hart Lane on 18 September. Spurs went on to win 3-1

Why are snowflakes flying 600 miles south of here when rain is possible this far north? As the low pressure deepens, it is able to intake cooler air from higher altitudes. In addition, the system will be producing heavy amounts of rainfall initially, which will end up cooling the atmosphere. Because areas like Chicago will be on the fringes, rain is the primary threat with some mixing possible during the nighttime hours.

cheap nfl jerseys The meat loaf recipe was a staple, kale and mashed potatoes was a vegetable and carb side dish, and the soups are an inspiration to us because we had soup at every dinner.”The sisters one lives in Montreal, one in New York and two in Ottawa share food ideas constantly by email http://www.cheapjerseysorigin.com/, Instagram and when they get together in person.”I approached my sisters about writing a book, and it became a labour of love. It was a project that represented who we are.”o 2 tbsp. Chopped fresh cilantroHeat olive oil in large saucepan. cheap nfl jerseys

cheap nfl jerseys He canned RR, after Stanfords game in order not to create a buzz before Stanfords game otherwise the whole conversation Sunday and Monday would have been unreal for Harbaugh going into their monday night game. When he bolted for the NFL, then choice number 2 was Miles. Unfortunetly he had a game on Friday, again out of respect Brandon waits until their game is done before talking to Miles and creating a buzz before their game. cheap nfl jerseys

He’d taken every precaution to stay safe on the road, and then some. Not only was he wearing a helmet and riding on the side of the lane, but he’d knotted a red bandanna to his left hip, flapping at motorists’ eye level. He wore a purple Nike backpack, from which a small American flag fluttered gaily.

wholesale jerseys from china Over the weekend set cheap nfl jerseys, the Wild partner with the Iowa Chapter of ALS. As part of the partnership, the Iowa Wild will wear a specialty Inaugural season patch on the team’s jerseys. Fans will be able to bid on the game worn jerseys via a silent auction on the concourse over Opening Weekend. wholesale jerseys from china

wholesale jerseys from china He says dwarf Satsuma oranges can be grown as far north as Raleigh by building a wire frame large enough to enclose the entire tree. When cold weather first threatens, full the wire frame with pine straw, completely covering the tree, then tarp the entire bundle and leave covered until spring. Then he says, “Fertilize the tree and watch it grow!”. wholesale jerseys from china

Cheap Jerseys from china Frank J. Naples was a shy man who defied the norm, but did it quietly. He knew his hard core Republicanism had made him a bit of the black sheep in his family and in the old neighborhood in Bensonhurst, Brooklyn. Bengals’ owner Mike Brown released a statement Thursday morning that read: “Chris has suffered grave injuries in an accident in Charlotte. We are monitoring the situation and awaiting further word on his condition. We are stunned to have learned this news, and our prayers are with Chris Cheap Jerseys from china.

On the right side of the building at the top, you can still see a stretch of Greek Key molding revealing the Old World design. Neisner’s occupied more space than the current residents, extending out to form an L shaped entrance on the corner of Bromfield and Washington. The storefront was festooned with large signage boasting cheap nfl jerseys, among other attractions, a 25 cent beauty parlor billed as “The biggest in Boston: 18 operators.” Neisners closed in the early 1970s..

Cheap Jerseys from china Councillor Jean Guy Chamaillard had a different point of view than the rest of council. He noted that is another doctor was to move his practice he could do it without asking. As well Chamaillard said a lot of people go to the methadone clinic because they were hurt and that is how they developed their addiction to pain killers. Cheap Jerseys from china

wholesale jerseys This year, it took about three and a half hours to cut the maze. That’s a 70 percent decrease since the first maze four years ago. The planning of it, too, has decreased by about the same amount, resulting in 10 hours of development time this year as opposed to close to 40 hours the first time around.. wholesale jerseys

wholesale jerseys Now I get the heat and tension between the two teams.” Hornet head coach, Chris Steinbruck, added, “The best comes out in us when you play a team like them. We’re going to have to.2 for 1: Indians home with 2 chances to win World Series2 for 1: Indians home with 2 chances to win World SeriesUpdated: Tuesday, November 1 2016 9:11 AM EDT2016 11 01 13:11:35 GMTPHOTO: Josh Tomlin, pitcher for the Cleveland Indians of the MLB, Photo Date: September 26, 2016 (Courtesy: Cleveland Indians/Facebook/MGN)CLEVELAND (AP) Terry Francona viewed the mass of humanity from high above. Four months ago, the Indians manager watched on a TV in his office at Progressive Field as Cleveland’s streets overflowed during a joyous celebration honoring LeBron James and the Cavaliers for winning the NBA championship and stopping the city’s 52 year title drought.CLEVELAND (AP) Terry Francona viewed the mass of humanity from high above. wholesale jerseys

cheap jerseys Bittersweet to him, John said of how his father reacted to the store closure, he understand and has embraced it with open arms. Brothers are compatible and complementary. Jim excels at merchandising, and has a photographic mind when it comes to customers and what they have in their closets, John contends. cheap jerseys

cheap nfl jerseys The selectors have to be congratulated for taking bold decisions to give chance to youngsters like Dhawan http://www.cheapjerseysorigin.com/, Bhuvaneshwar, Karthik etc. Etc. The main reason why we have been successful is that our opening partnership has been good. Oh, how I loved white shoes and white socks. Made me look faster, I thought. Laces were strung back through on my spikes and the alarm clock set cheap nfl jerseys.

Namely cheap nfl jerseys, the GFS model and the ECMWF model, which are known by some as “the American model” and “the European, or ‘Euro’ model”. One thing we know is that the European model has outperfomed the American model in long range tropical system forecasting for many years, despite the American model developers’ best efforts. For instance, back in 2012, the European model was the only model that accurately predicted Hurricane Sandy’s landfall location several days in advance.

wholesale jerseys Electrocution is one of the major risks that workers are exposed to within factories. In order to minimise the possibilities of such a mishap, workers need to wear shoes that are made from materials that are not conductive to electricity such as rubber or leather. Places where there are chances of a build up of static electricity, the use of anti static footwear needs to be used. wholesale jerseys

Cheap Jerseys from china According to military records, Long was a Marine from 2005 to 2010 and rose to the rank of sergeant. He served in Iraq from June 2008 to January 2009, and records show he received several medals during his military career, including one for good conduct. Long, who received an honorable discharge, was listed as a “data network specialist” in the Marines.. Cheap Jerseys from china

cheap jerseys That’s part of the allure of sports. [jump] It’s not just the game itself. It’s the whole look and feel of it, from the jerseys down to the shoes. The bottom line? The flu shot may help to prevent further cardiovascular events in patients with pre existing disease, with the best protection for those with a recent event (like a heart attack). Most of us should get a flu shot and if you’ve had a heart attack or stroke or if you have heart disease, it’s especially important. (Marlys LeBras Arden Barry http://www.cheapjerseysorigin.com/, Vancouver BC). cheap jerseys

Cheap Jerseys china “Campbell River has been good to our family, and we’re excited for this opportunity to give back,” said Kris Mailman, owner of Broadstreet Properties and Seymour Pacific Developments. “Patients shouldn’t have to travel to Victoria or Vancouver, or wait months for the mobile MRI unit. This dedicated machine means sophisticated medical imaging technology will be available right here.”. Cheap Jerseys china

Cheap Jerseys free shipping Captain Paul Burch, with the Mobile County Sheriff’s Office, said the victims “put up a fight.” Mobile County investigators also say Dearman used several weapons.were used as well as other instruments,” says Burch.After the murders, Sheriff officials say Dearman forced Lester and the infant into a vehicle and drove to Mississippi. Investigators say Dearman released Lester and the baby as Dearman, accompanied by his father, went to the Green County Sheriff’s office to turn himself in.Lester and the baby went to Citronelle Police to give her account of the murders, say officials.Investigators say Dearman will be charged with six counts of capital murder because one of the victims, Chelsea Reed, was pregnant, say sheriff’s deputies.Investigators said it was one of the most gruesome crime scenes they have ever seen.always wonder one human being could do the things that Dearman did to another human being. This wasn you know, one shot and someone falls down and it over with, this was a horrible horrible scene and I can only imagine what the victims were going through as it was happening, says Burch.is no doubt that Dearman is responsible think he is solely responsible,” Burch continues, ” attacked in their sleep and murdered brutally every bill of capital murder.”Captain Paul Burch says the 27 year old Dearman will be extradited to Mobile County “immediately.”FOX10 News will bring you the latest information on these murders when it is released by investigators Cheap Jerseys free shipping.

Spent the next two months at the children hospital in Columbus, said Danielle. We were only the fourth case they had even seen of EB so they really didn have too many answers for us. I gotten more answers and support through other moms of kids with EB.

Cheap Jerseys china WR Michael Jennings and DB Corey Webster were also among the scratches. Fox Sports reported Sunday that Tiki Barber’s right thumb injury is serious enough to require surgery, but he’s holding off because it would have ended his season and career since he has announced he’s retiring. The Giants wore their alternate red jerseys for the first time this season.. Cheap Jerseys china

Cheap Jerseys from china The items in question seem to be well made. Obviously, they not super authentic, but to someone who doesn really care too much about how perfectly they match what the players are wearing on the field, they fit the bill. I only ordered 1 red jersey, but as you can tell, the lettering on the front and back of it isn white/white. Cheap Jerseys from china

Cheap Jerseys free shipping The collagen and elastic fibers in the dermis rupture, a person end up with scars that appear to stripes on the stretched area. Quicker you take care of them cheap jerseys, the better your odds of removing them, but that does not mean you’re your own choices if a person has had your stretch marks for years. You can still be proactive and do something to diminish those ugly marks.. Cheap Jerseys free shipping

“I was in Buffalo in the ’70s and they did these crazy things like slogans to try to motivate people,” Gundlach said, referring to the “Buffalo Talkin’ Proud” tourism campaign. “They built a light rail line. To downtown thinking that was going to draw people downtown, heroically missing the fact that no one’s going to ride the rail line unless there’s something to go to.”.

wholesale jerseys from china Dinner with a movie star big cash. Breakfast with a university President big cash. Lunch with the CEO of a fortune 500 company ho hum (no one’s going to admit they couldn’t set that up with a simple phone call). Each day, so try to limit your time in the sun during these hours. Choose a sunblock with an SPF of 30 or more, and be sure to apply sunblock to all exposed skin, including ears, nose and neck, and don forget sunblock lip balm. It is also a good idea to take sunglasses http://www.cheapjerseysorigin.com/, brimmed hats and beach umbrellas to the beach with you. wholesale jerseys from china

cheap jerseys (AP Photo/Ariana Cubillos). People protest against Venezuela’s President Nicolas Maduro in Caracas, Venezuela, Wednesday, Oct. 26, 2016. To me, the whole performance had a slightly eerie feeling, being surrounded by my parents generation laughing at jokes and sketches I heard second hand so many times. Seeing Cleese in person with those mannerisms so recognisable from TV (and Dad impressions) felt very strange and oddly comforting. It made me feel like a child again, and it was clear from the happy laughing faces as I looked back in the crowd that everyone was immersed in a camaraderie and nostalgia that was very touching cheap jerseys.

Cumbrian sheep, Veronese pasta – the protection of food culture can go too far

Deeply distasteful news arrives from Verona where the mayor, Flavio Tosi, has introduced a ban on new restaurants serving mostly ethnic and deep-fried foods, apparently in a response to an outbreak of new kebab places. black canada goose parka He has done this, he says, to protect “the tradition of typical culture of the Verona territory”. Tosi, whose name is only a couple of letters away from being accurate, was for many years affiliated to the far right Northern League. Even if he weren’t, it’s easy to see this as the pursuit of a xenophobic agenda via food. For “typical culture” read pasta. It’s a blunt-headed, knuckle-dragging law that says my culinary tradition is better than yours. It’s like saying my authentic canada goose jacket sale family is better than yours, which (as was pointed out by Vice when they reported the are there any canada goose outlet stores news) is familiar territory for buy canada goose jacket toronto Verona. What with it being home to Shakespeare’s Capulets and Montagues.

If only this were an isolated example, but it isn’t. Food protectionism is everywhere. The instincts behind it, the desire to maintain a slice of venerable culture, may seem laudable; the unintended consequences too often aren’t. For example, Italy was the birthplace of the Slow Food movement. It presents itself as a protest against the corporate benefits of canada goose jacket dominance of the food chain. In reality, it spends much of its time protecting niche products – saying my salami is better than yours – or even turning basic foodstuffs into exotica. Lardo, the cured fatback of the pig, was originally a source of much-needed calories for impoverished buying cheap canada goose outlet jacket online buying a canada goose jacket online quarry workers from around Carrara. Now, courtesy of Slow Food, it’s a luxury item.

Likewise online shop, Italy has more than a fifth of all products with protected status under European best ideas about canada goose outlet online on pinterest law, more than any other European country. Be assured, what follows is not a pro-Brexit argument by stealth; you can get that elsewhere. But these protections really are bizarre, and at odds with the way food culture works. Obviously, buy canada goose parka cheap there’s the anti-protectionist argument. The pasta joints of Verona should surely be able to hold their own against local kebab places or go bust. Likewise, a food product should be able to survive in the marketplace without protection, simply by virtue of being good.

These protections are also deforming. The designated recipe of the protected Cornish pasty is so best price canada goose jacket outlet usa online store specific it can now never evolve. And yet all recipes evolve constantly. That’s how food works, They change over geography, time and even across families. We all have what American food researchers call our “foodways”. None of us is entitled to say one item is more true than another. They are just different. It results in absurd situations, such as that around stichelton, the blue cheese made in exactly the same way as stilton, but which can’t be called a stilton because it uses unpasteurised milk. Despite it being better than many cheeses that can be called stilton. Who does that serve?

Then there’s the Lakeland Herdwick issue. Herdwick is a hardy breed of sheep native to the Lake District. In 2013, the name Lakeland Herdwick received protection. To get the label the animal must be born, raised and slaughtered in Cumbria. But there are now too few abattoirs in the county, due to closures, so significant amounts of Lakeland Herdwick are slaughtered elsewhere. Thus it can’t be called Lakeland Herdwick even though essentially it is. An attempt to protect a form of farming merely reduces the product’s supply. In the end, food should be measured by one criterion and one only: does it taste nice? Everything else is irrelevant.

“It’s important because this has all happened because of the self government that is in place now,” said Tla’amin Nation hegus Clint Williams. “This is a pretty significant piece of work for anyone to achieve. Because of our self governing status, it is possible to receive these artifacts and we want to welcome them in a good, positive way and receive them with good feeling.”.

cheap jerseys According to the Center for Management Research, the idea involves more than just eliminating competition by literally forcing you to drive miles away from it; it also makes a trip to IKEA more of an “experience.” Because very few people drive 20 minutes just to window shop (they don’t have windows anyway), that experience will inevitably involve spending money on something you don’t need. Sure, it might just be their $1 coffee and a jar of lingonberry sauce, but the fact remains: that’s less money for you, more money for IKEA. The company, which I’m going to call “the Nickelback of Swedish furniture” this time to avoid continually repeating its actual name, purposely wants to disorient you and make you feel like you’re lost in a corn maze. cheap jerseys

Cheap Jerseys china In the recording that was published Friday by The Washington Post and NBC News, Trump also said, you a star, they let you do it. You can do anything, adding, them by the p. You can do anything. “The beer was always hot and the food always cold,” Kelley said. It’s just a few blocks east of the park cheap jerseys, and getting to the top is a reasonable $10 for adults ($5 for children through age 15). The savviest Cardinals fans will be there in their red and white jerseys, but the place is about music first usually rollicking and food second.. Cheap Jerseys china

wholesale jerseys He probably has every one of her albums. He admired her and I think if Olivia were to have ever met John, she would loved him as all of us did. He loved to prank people. Learn more here. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly”,”position_top”:”100″,”position_left”:”Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this http://www.cheapjerseysorigin.com/, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, log in to your Elegant Themes account and navigate to the Account > API Key page. Learn more here. The map journal uses interactive, content rich maps to trace John McCrae’s life and the experiences that led to his writing of In Flanders Fields more than 100 years ago wholesale jerseys.

Tokyo, 2015 Super Bowl Nike NFL Jerseys Japan Boston Bruins Jerseys Green Bay Packers Jerseys With Baltimore Ravens Jerseys an Winnipeg Jets Jerseys ideological New England Patriots Jerseys ally Philadelphia Flyers Jerseys in calgary flames Jerseys Prime Houston Texans Jerseys Minister Shinzo New York Islanders Jerseys Abe, right wing St. Louis Blues Jerseys activists have Jackets Rick Nash Jerseys been emboldened to press forward Detroit Lions Jerseys their agenda not New York Jets Jerseys only against New York Jets Jerseys the 2015 New NLF Noble Fashion Elite Jerseys domestic Florida Panthers Jerseys media Christian Louboutin UK and Quebec Nordiques Jerseys many Chicago Bears Jerseys in PRO Gold Lettering Fashion Jerseys Japanese society, but also the United 2014 Winter Olympics Jerseys States as well. The relative acceptance Arizona Cardicals Jerseys of Jacksonville Jaguars Jerseys a NHL Hoodies Jerseys prime NHL Jackets Jerseys minister San Francisco 49ers Jerseys holding Phoenix Coyotes Jerseys Shinzo Anaheim Ducks Jerseys Abe Philadelphia Steelers Jerseys outspoken 2015 Nike NFL New England Patriots Super Bowl Jerseys views on Dallas Stars Jerseys history Hartford Whalers Jerseys and education Buffalo Sabres Jerseys serves as one Kids NHL Hoodies Jerseys point 2014 NHL Camo Jerseys of Oakland Raiders Jerseys evidence..

wholesale nfl jerseys The Cardinals are trying to win their sixth state championship in seven years and fifth consecutive.That’s why Davison and other seniors spent this past week imploring teammates to continue to band together.The game is a rematch of a Class 4 semifinal last year, when Webb City won 46 0. However, Central is said to be much improved cheap jerseys http://www.cheapjerseysorigin.com/, with many of the same players back this season.”I just want to make sure this week really counts,” Davison said. “I want to make sure we go out and play for each other. wholesale nfl jerseys

Cheap Jerseys china 6. Hammertoe. A hammertoe is a toe that bends up permanently at the middle joint. Due to recent events, I thought it would be a good time to remind you of ladder safety. The lights are up, but soon you will be taking them down and the weather may not be as cooperative as it has been. A friend of mine related the story or a relative that fell from a ladder while hanging Christmas decorations. Cheap Jerseys china

Cheap Jerseys free shipping Get Tickets:The Tickets Grub Combo Deal will still be offered in the playoffs! It provides fans with two tickets, two hot dogs, two sodas and an official Condors game program all for just $26. If turkey sandwiches and chips soothe your hunger instead of hot dogs, you can upgrade for just $3 more to get the combo for $29. Purchased individually, the combo saves fans up to $15 off regular pricing a savings of 35%! Individual playoff tickets for round two will go on sale later this week and may be purchased through the Rabobank Arena Box Office Cheap Jerseys free shipping.

Mario Balotelli bags double and says he can still win Ballon d’Or

Mario Balotelli was once again making headlines on and off the field, scoring twice on his Nice debut before canada goose coat 1000 bulbs garland calling his Liverpool move “the worst mistake of my life”.

The Italy international, who moved from Liverpool on best canada goose jacket for men deadline day after a desperate canada goose coat 1000 bulbs led spell at Anfield, struck after seven minutes with a penalty, his first league goal since 22 September last year.

Football transfer rumours: Watford’s Troy Deeney to Everton? Read more

Balotelli added a second, 12 minutes from time, after the visitors Marseille had taken the lead through Florian Thauvin and Bafetimbi Gomis before Wylan Cyprien snatched bright blue canada goose jacket victory for Nice in the 87th minute.

The two league authentic canada goose outlet goals were more in 78 minutes for Nice than his entire Premier League total at Liverpool which amounted can i wash my canada goose jacket to one against buying a canada goose jacket online Tottenham Hotspur.

However, rather than accepting criticism for his wretched spell on Merseyside, the 26-year-old told the French television authentic canada goose outlet station Canal Plus that the club were to blame.

Asked by a reporter what had gone wrong in his career mycanadagoosejacket.org, he said: “I joined Liverpool. It was the worst mistake of my life. Apart from the fans, who were fantastic with me, I must be honest, and the players, who I had a good rapport with, I didn’t like the club.

“I had two coaches, Brendan Rodgers and Jürgen Klopp. As people they didn’t make a good impression on me. I didn’t get along with them.”

According to the BBC, Balotelli claimed he can still win the Ballon d’Or in an interview buying cheap canada goose outlet jacket online with the former France midfielder Olivier Dacourt.

“Of course. It’s not too late,” Balotelli said. “I think I could have already won it by now, but by working hard in training I could still win it in the next two or three years.”