Bora Oyuncak

Bora Oyuncak 2006 yılında, ülkemize sağlıklı oyuncaklar ithal etmek amacı ile kurulmuştur. Sektörde faaliyetlerini 10 senedir sürdürmektedir. Halen Amerika bazlı Safari Ltd. şirketinin Türkiye distribütörüdür. Sloganımız sağlıklı oyuncak, sağlıklı hayattır.

Blog

Posted by in Genel on 23 Ağustos 2016

Bu yazı 2016 Temmuz ayında yapmış olduğumuz Yunanistan-Makedonya-Karadağ gezimizi kapsamaktadır. Hayalimiz aslında Hırvatistan, Saray Bosna’ya da gidebilmekti, fakat bayram dolayısı ile sınırlar kalabalık olduğu için cesaretimiz kırıldı. Ayrıca çocuklar deniz tatilini de dört gözle bekliyorlardı.

01 Temmuz 2016

İstanbul’dan sabahın erken saatlerinde yola çıktık. Hedefimiz İpsala sınır kapısından geçip, Yunanistan’a ulaşmaktı. Gideceğimiz yer, İpsala sınır kapısından yaklaşık 400 km. uzaklıktaki Katarin isimli bir kasabaydı.  Kalacağımız Otel Oasis, Katarini kasabası , Paralia Bölgesi’nde.  Akşama doğru Paralia’da olmayı hedeflemiştik. Paralia’da 1 gece konakladıktan sonra bir sonraki  gün gitmeyi planladığımız yer METEORA idi. Bayram dolayısı ile İpsala sınır kapısında yaklaşık 2 saat bekledik. İpsala sınır kapısında araba sigortamızda ciddi bir sorun yaşadık. Bu yüzden maalesef sınırda 185 Euro ödeyerek bir sigorta daha yaptırmak zorunda kaldık. Araba ile seyahat edecekler , sigortayı yapan firmaya güvenip yola çıkmasınlar. Ellerine geçen belgeyi doğru ülkeler  işaretlenmiş mi,  yazılar okunabilir mi, yoksa üst üste mi basılmış diye muhakkak kontrol etsinler. Aksi halde dalgın bir çalışanın yapacağı yanlış, tatiliniz de sınırlarda sürekli gerginlik yaşamanıza sebep olabiliyor. Sınırda o kadar çok bekledik ki, öğle yemeği için mola vermeden yolumuza devam etmek zorunda kaldık. Yunanistan sınırında aldığımız susamlı tatlımsı simit ve ayran ile idare etmek zorunda kaldık. Akşam 1700 civarı Paralia’daki Otel Oasis’e vardık. Otelimizin odaları banyolar açısından başarısızdı. Odalar temiz sayılabilecek düzeydeydi. Otel sahibi Yannis , negatifliklere rağmen açığı kapattı. Oldukça misafirperver biriydi. Bu bölgeye çok Türk gelmediği için bizi oldukça iyi ağırladı. Annesinin yapmış olduğu kabak mücverlerinden bize ikram etti. Oldukça lezzetliydi. Ayrılırken bizlere ufak hediyeler verdi. Paralia’da kaldığımız otel denize 5 dakika yürüme mesafesindeydi. Odalarımıza yerleştikten sonra kendimizi denize attık. Deniz sakin , kum ve yosun  karışık bir denizdi. Uzun araba yolculuğundan sonra yüzmek hepimize çok iyi geldi. Tatilimizi deniz tatilinin de içinde olacağı şekilde planladığımız için tüm kaldığımız yerlerde denize girme fırsatlarını sonuna kadar değerlendirdik. Yannis akşam yemeği için, bizi Molos isimli bir balık restoranına gönderdi. Bu sayede harika bir akşam yemeği yedik. Tüm deniz ürünleri inanılmaz lezzetliydi. Hatta dönüşte uzak olmasa , gelip tekrar yemek yemeği aklımızdan geçirdik. Karides, kalamar, balık çorba, ahtapot  çok iyi pişirilmişti.  4 kişilik bir aile için oldukça fazla yemek söyledik ve bahşiş dahil sadece 35 Euro verdik. Bu kadar taze ve lezzetli ürünleri bu fiyata başka yerlerde yemek çok zor.

02 Temmuz 2016

Sabah dağların tepesinde kiliselerin olduğu Meteora Bölgesi’ne doğru yola çıktık. Kahvaltıyı otelin yakınında yapamadık. Yolda bir mola yerinde durup sandviç ve çay ile yaptık. Paralia-Meteora arası yaklaşık 2,5-3 saat sürdü. Meteora, yeryüzündeki sıcaklık değişimleri oluşmuş, ortalama yüksekliği 300 metreye ulaşan koyu renkli dev kayaların olduğu bir bölgede bulunuyor. Burası, aynı zamanda, 14. yy’ da kayalıkların tepesine yapılandırılmış kiliselerin bulunduğu bölge. Rahiplerin 11. yy’ da kaya ve mağaralarda yaşadığı saptanmış. Daha sonra 14. yy’ da 20 değişik kilise binası kayaların üzerine yapılmış. Şu anda 6 aktif kilise mevcut. Meteora , Yunanca’da , gökyüzünün ortası, havada asılı ve yükseklerin cenneti anlamlarına geliyor. Meteora, Unesco tarafından dünya mirası listesine alınmış. Kiliseler yapılırken malzemelerin taşınması 80 yıl, kiliselerin yapımı ise 30 yıl kadar  sürmüş.  Eskiden kiliselere ulaşım file asansörlerle yapılıyormuş. Meteora çok etkileyici bir yer. Taşların üzerlerinde kiliselerin olması insanı büyülüyor. Toplam 20 adet kilisenin 6 tanesi gezilebilir durumda. Fakat 6 kilisenin bazıları haftanın bazı günleri kapalı. Biz buradan sonra tekrar yola koyulacağımız için hepsini gezemedik. Zaten sıcak bir günde hepsini gezmeye çalışmak oldukça yorucu olacaktı. Sabahtan akşama bir tam gün ayırma faydalı olacaktır.

 • 1. kilise, Roussanou Kilisesi:

Küçük, sakin düzenli bir kilise. Merdivenler düzenli ve temiz. Oldukça bakımlı. Her yerde sardunyaları görebilirsiniz. Kilisenin içindeki freskler gerçekten göz alıcı. Hayatımda gördüğüm en düzgün fresklerdi. İlk günkü canlılığını hepsi korumuş. Sanırım bu kadar yüksekte olmaları sebebi ile oldukça iyi korunmuşlar ve nem olmadığı için doğal bozulmaya uğramamışlar.

 • 2. kilise,Great Meteora Kilisesi:

En büyük kilise ve çok yavaş çalışan bir teleferiği var. İnsanlar merdivenlerle kiliseye ulaşabiliyorlar. Oldukça uzun bir merdivenli giriş yolu var. Küçük kiliseye göre çok daha yüksekte yapılandırılmış. Kilisenin ibadet alanında 12 havarinin içinde bulunduğu freskler mevcut.  Ayrıca büyük bir kiler mevcut. Kilerin içinde eski toprak şarap fıçıları mevcut. Kilerin bir kısmı mahzen görüntüsünde. Eskiden kullanılmış mutfak gereçleri sergileniyor. Meterora’da 2 kilise gezdikten sonra  Makedonya ülke sınırları içinde ,Ohri’ye doğru yola çıktık.  Ohri’ye Arnavutluk üzerinden gidiyoruz zira 2 sınır geçmek yerine, 1  sınır geçmeyi tercih ettik. Yolumuz biraz uzadı, fakat gümrükte kaybedeceğimiz süreyi düşününce aynı sürede Ohri’ye varmayı planladık. Ohri’ye varmak üzereyken şiddetli bir yağmur bastırdı. Yağmurun ötesinde dolu yağdı. Ohri’ye yaklaştığımız zamanda çok şiddetlendi. Ohri’ye girerken yemyeşil bir bitki örtüsü karşıladı bizi. Dolu ile birlikte kendimizi amazon ormanlarında hissettik bir an. Bir taraftan da  yorgun olduğumuz için bir an önce Ohri’ye varmak istedik. Akşam 21.00’de Ohri’ye otelimize vardık. Kalacağımız yerin adı Villa İdila. Ohri Gölü’ne kuşbakışı bakan  bir yer. Odalar 1 gece için idare eder seviyedeydi. Uzun süreli konaklamalarda öneremeyeceğim bir yer. Akşam yemeğini otele yakın Girne isimli bir restoranda yedik. Yemekler sıradandı ve lezzetli değildi. Çok yorgun olduğumuz için göl kenarında bir restoran deneyemedik.

03 Temmuz 2016

Akşam yatarken kaldığımız yerin sahibi bayan bize kahvaltıda kendilerine özgü bir gözleme türü olan ” gömleze” yiyip yemeyeceğimizi sordu. Biz de deneyebileceğimizi söyledik. Kahvaltı da büyük bir tepsi içinde el açması 4-5 katlı bir yufka-börek karşıladı bizi. Beyaz peynir ile servis etti. Çok katlı kalın hamur oldukça yağlıydı, ben yemekte zorlandım. Yarım günü Ohri’de geçirdikten sonra Karadağ’a doğru yolumuza devam  etmeye karar vermiştik. O yüzden sınırlı sayıda aktivite yapma şansımız vardı. Seçmek durumunda kaldık. Sveti Naum’a gitmeye karar verdik. Kaldığımız yer ile Sveti Naum kilisesi arasındaki su müzesini pas geçmek zorunda kaldık. Dini bayrama denk geldiğimiz içi Sveti Naum girişi oldukça kalabalıktı. Girebilmek için araba ile bir süre bekledik. 1 Euro verip Sveti Naum’a girdik. Sveti Naum içinde ona ismini veren küçük bir kilisenin olduğu, Ohri Gölü Kıyısında bir mesire yeri. Göl kenarında yüzülebiliyor. İçinde 3-4 tane büyük restoran var ki bunlar göl kenarında keyifle oturulabilecek yerler. Fuar alanı gibi, hediyelik eşya satan küçük tezgahlar var. Biz hızlıca kiliseye girdik. Freskler yine çok etkileyiciydi. Sveti Naum’da ayrıca Kara Drim nehrinin kaynağına sandal gezisi yapılabiliyor. Nehrin derinliği 3,5 metreye varıyor. Sandal gezisi sırasında bir kilisede mola verdik. Adı  St.  Maria kilisesi. Bir efsaneye göre, çocukları olmayan kadınlar,  kilisenin içinde bulunan kaynak suyundan içerlerse çocuk sahibi olabiliyorlar. Nehrin içinde bir sürü kaynak suyu var. Sandalcının  var olan pet şişelerine bol bol su doldurup içtik.  Benim önerim sandal gezisine çıkacakların , yanlarına muhakkak pet şişe almaları. Hem gezerken içsinler, hem de doldurup daha sonra da içebilsinler. Zira sandalcının pet şişeleri temiz sayılmaz. Nehrin içinde bin bir çeşit bitki örtüsü var. Suyun temiz ve berrak olmasından dolayı tüm bitki örtüsünü tüm detayları ile görebiliyorsunuz. Doğa o kadar yeşil ki insan kendini sürekli amazon ormanlarında hissediyor. Sandal gezisi yaklaşık 20 dakika sürdü ve tüm sandalı kiralamak 10 Euro. Sandal gezimiz bitince Ohri Gölü’ne ayaklarımızı soktuk. Gölde yüzmek çok keyifli gözüküyordu. Su ılık ve tertemizdi. Ohri’de zamanımız keşke daha fazla olsaydı dedik. Önerim Ohri’de en az 2 gün geçirmeniz. Yapamadıklarımız:

 • Ohri Gölü eski bir volkanın kraterine oturmuş 350 metre derinlikte bir göl. Doğal güzelliği muhteşem olan bir yer.  Avrupa’nın en derin ve en eski krater gölü. Gölde tekne turları yapılabilir.  5 Euro karşılığı , 45 dakika.
 • Ohri incileri ile ünlüymüş. Çarşısında bir tur atılabilir.
 • Küçücük şehirde 365 kilise mevcut. Sokaklarında gezilebilir.
 • Bizim otelin yanında , göle kıyısı olan büyük bir otel vardı. Orda 1 gece kalınabilir ve oranın plajından göle girip yüzülebilir.
 • Before The Rain filminin çekildiği kilise Ohri’de. Filmi muhakkak seyredilmeli, ve kilise görülmeli.
 • Su müzesi değişik bir müze, oraya gidilebilir
 • Göl kenarında bir akşam keyifle göl balıkları yenilebilir.

Ohri’den saat 13.00’de yola çıktık. Saat 14.00’de Arnavutluk sınırındaydık. 4 saatlik bir yolculuğun sonunda Tivat’a varmayı hedefledik. Maalesef yolumuz Arnavutluk üzerinden çok uzun sürdü. Arnavutluk’un Makedonya’ya yakın bölgeleri oldukça fakir ve bakımsız görünüyordu. Aksine Karadağ’a yakın bölgeleri ise oldukça bakımlı ve zengin bir görünüyordu. Ohri gölü Arnavutluk ve Makedonya arasında yarı yarıya paylaştırılmış, aynı şekilde İşkodra Gölü ise yine Arnavutluk ve Karadağ arasında paylaştırılmış. Arnavutluk 2 gölün de yarısında hak sahibi. Karadağ sınırını geçmek çok uzun sürdü. Sınır gerçekten kalabalıktı, fakat en güzel tarafı Arnavutluk ve Karadağ için çıkış ve vize kontrolünün aynı noktada yapılması oldu. Bu sayede 2. kez bir kuyrukta beklemekten kurtulduk. Yolumuz, Karadağ yollarının çok virajlı ve Arnavutluk yollarının kötü olmasından dolayı tahmin ettiğimizden çok uzun sürdü. Tivat’a saat 21.00’de varabildik. Akşam yemeğini “Prova” isimli bir restoranda yedik. Yemekler, özellikle etin sosu oldukça lezzetliydi. Porsiyonlar doyurucuydu. Deniz kenarında olması ayrıca keyifliydi.  Prova’da 4 kişilik bir aile için 1 küçük şarap ve yemeklere ortalama 60 Euro ödedik. Akşam geç saatte kalacağımız yere yerleştik. Kaldığımız yer bir aile işletmesi olan” Villa Markoviç”. Adriyatik kıyısında , akşam balkonundan keyifle denizi ve ışıkları seyredebildiğiniz bir yerdi. Hatta önünden rahatlıkla denize giriliyordu.

04 Temmuz 2016

Ertesi gün bulunduğumuz yerin sol tarafındaki plajdan denize girdik. Tüm günümüzü yorgun da olduğumuz için orada ki plajda geçirdik. 2 şezlong ve 1 şemsiye için 12 Euro ödedik. ” Big Ben” isimli bir restoranda kahvaltı ve öğle yemeği yedik. Bir porsiyon fish & chips 8 Euro ,diğer yemeklerde ortalama bu fiyatta idi. Adriyatik’e  bu dönemde girerken hafif bir serinlik hissi verse de,  hemen alışıp saatlerce suda kalabiliyorsunuz. Çocuklar hiç üşümeden , denizde uzun saatler geçirebildiler. Deniz sakin, dalgasız ve çok keyifliydi. Tivat’ta kaldığımız bölge Karadağ’ın popüler şehirleri Budva ve Kotor’a göre oldukça sakindi. Kaldığımız tüm süre boyunca bu plajda , bayram olmasına rağmen, Türkiye’den kimse ile karşılaşmadık.

05 Temmuz 2016

Bugün kahvaltıyı odamızda yaptık. Yakında bulunan bir marketten hızlı kahvaltı yapabileceğimiz malzemeleri bir gün önce almıştık. Sonra 11.00 ‘de başlayacak yarım günlük İşkodra Gölü turu için Budva’ya doğru yola çıktık. İşkodra Gölü kuş gözlemcilerinin  ziyaret merkezi, fakat bulunduğumuz dönemde kuşların geliş dönemi olmadığı için flamingo ve pelikan göremedik. Sazlıklardan geçerek gölü dolaştık. Tekne ile göl gezisi yapmak , çocuklar için bir tecrübe olabilir, fakat eğer  kuş görme şansınız yok ise geziden beklentiniz olmamasını öneririm. Gezi sonunda Göl kenarında bulunan bir balık restoranında keyifle göl balığı yedik. İçlerinde en lezzetlisi alabalık idi.  Göl gezisi ve yemeğe kişi başı 30 Euro verdik.  Göl gezisinden sonra arabamızla Budva’ya devam ettik. Budva yolu üzerinde durup Sveti Stefan Adası’nı yakından gördük.

Sveti Stefan, Karadağ’ın ünlü turistik şehri Budva’nın yakınlarında yer alan bir köy.  15. yüzyıldan kalma bir  köy. Farklı bir görüntüye sahip . Deniz ile bir kara bağlantısı var. Budva’ya 5 km. uzaklıkta.

İçerisinde 100 kadar ev, 3 kilisenin olduğu, dar bir yol ile kıyıya bağlı olan Sveti Stefan Adası, 19. yy’da 400 kadar kişinin yaşadığı bir yermiş. Etrafı surlarla çevrili ada, geçmişte Türklere ve korsanlara karşı savunma ve sığınma yeri olarak hizmet vermiş. 1960’lı yıllara kadar bir balıkçı köyü olarak gelmiş. Eski Yugoslavya lideri Tito rejimi tarafından, adadaki köylüler karaya taşınarak; köy dünyanın elitlerinin özel tatil yerlerinden biri haline getirilmiş. 60-80’li yıllar arasında Sofia Loren, Marliyn Monroe, Orson Welles, Kirk Douglas ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri  olmuş.

Budva’ya ilk gelişimiz. Budva tarihi kalesi ile çok güzel bir panoramik görüntüye sahip. Denizde kaleyi seyrederken kulaç atmak, bizi Ortaçağ Dönemi’nde gezintiye çıkardı. Çan sesleri kiliseden ara ara duyuldu. Denize yüzünüzü verdiğinizde,  kalenin sağ tarafında kayaların içinde , file ile deniz bağlantısı kesilmiş , sizi ilerde bulunan koylarda ki plajlara götüren bir yürüme parkuru var. Bu parkuru yürümek ilerideki koylardan denize girmeseniz bile etkileyici. En son da bulunan koy Kaş’ın Liman ağzı görüntüsünde. Denizde küçük büyük balıkları seyretmek mümkün. Geç bir saatte geldiğimiz için en sondaki tüm koylar çok kalabalık ve yer yoktu. Biz de ilk girişte denizin biraz daha sakin olduğu plajdan denize girdik. Bu bölgenin adı ” Mogren Beach”. 2 şezlong ve 1 şemsiyeye 25 Euro ödedik. Oldukça pahalıydı. Deniz bizim 1 gün önce girdiğimiz denize göre biraz daha karanlıktı. Serinliği Tivat ile aynıydı ama biz Tivat’taki plajı daha çok beğendik. Plaj saat 19.00’da kapandı ve bize plajı terk etmemizi söylediler. Sonra meydanda “Mozart” restoranda çocuklar pizza yediler ve hoşlarına gitti. Biz büyükler ise Mozart’ın tam karşısında ” Cafe Opium” ‘da akşam yemeği yedik. Et fena değildi, ayrıca peynir tabağı ve tavuk sarma lezzetliydi , risotto yağlıydı.

06 Temmuz 2016

Tüm günü, kaldığımız bölge Tivat’ta geçirdik. Tatilin çocuklar açısından da cazip olması önemli. Bu tatili deniz tatili de olarak planladığımız için bol bol denize girmeye çalıştık. Sınırların çok kalabalık olmasından dolayı bu gezimizde Dubrovnik ve Mostar’a gitmekten vazgeçtik. Herkes Dubrovnik’e gidilirse 1 gece kalmayı önerdi. Biz de bu noktaları daha sonraki gezilerimize bıraktık. Sabah odada hızlı bir kahvaltı yaptık. Tüm günü otel Waikiki önündeki plajdan denize girip dinlenerek geçirdik. Çocuklara deniz yatağı aldık ve tüm günü suda geçirdiler. Sahillerde bir sürü çocuk olmasına rağmen, kendi sahillerimizin aksine bir çocuk sesi duymanız mümkün değil. Tivat’ta arkada dağ ve yeşillikleri seyrederek keyifle yüzebildik. Bulunduğumuz bölge oldukça huzurluydu.

07 Temmuz 2016

Bugün sabahtan kalkıp Kotor’a doğru yola çıktık. Daha görmek istediğimiz çok yer vardı. Kotor Karadağ’ın ortaçağdan kalma bir şehri. Eski Kotor’a bir kale kapısından giriliyor. İçeriye girdiğinizde çok etkileniyorsunuz. Çünkü evler oldukça iyi korunmuş durumda . Sokak aralarında artık restoranlar ve kafeler mevcut. Gözlerinizi kapatıp, kendinizi ortaçağ dönemi sokaklarında yürüyormuş gibi hayal etmemeniz için hiçbir sebep yok. Hava çok sıcaktı. Yaz dönemi ve bayrama denk geldiği için oldukça kalabalıktı. Çocuklar eski Kotor’da deniz müzesine girmek istediler. Çıktıklarında çok keyifliydiler. Müzeyi çok beğenmişlerdi.  İnsan Kotor’dan ayrılmak istemiyor. Sokaklarında oturup birşeyler içmek gerçekten keyifliydi. Eski Kotor’dan çıkışımız öğle saatlerine denk geldiği için kale duvarının dibindeki restoranların birinde öğle yemeğimizi yedik.

Günün ikinci yarısındaki durağımız Perast’tı. Perast gerçekten Karadağ’dan ayrılmadan görülmesi gereken bir kasaba. Kotor’dan 14 km. mesafede.  Küçük bir yerleşim bölgesi ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Venedik mimarisinin etkisinde kalmış küçük bir kasaba.

Denize girmeye herkes can attığı için Perast’ta bulunan küçük bir plajdan hemen kendimizi denize attık. Burada şezlonglar ve küçük bir kafe vardı. Arabanızı rahatlıkla park edebileceğiniz bir otopark da mevcuttu. Su biraz soğuktu. Adriyatik insana ilk girişte hafif bir serinlik veren , girdikçe alışılan bir deniz. Benim için en etkileyici kısmı yüzerken dar bir boğaza bakarak yüzmekti.

Kotor körfezi burada iki dağ arasına sıkışıp kalmış. Açığa çıkarken gizemli bir şekilde dağların arasından geçerek açılabilirsiniz. Denizde yüzüp herkes biraz serinledikten sonra bir motor kiralayıp, karşınızda duran Lady of Rocks adasına gidebilirsiniz. Lady of Rocks adası yapay bir ada. Sonradan yapılmış. Saint George adası ise Lady of Rocks adasının yanında doğal bir diğer ada.

Lady Of Rocks adasına gitmek için  bir tekne kiraladık. 10 dakika sonra adada idik. Adada bulunan küçük bir kilise ve müzeyi gezdik. Adanın insana huzur veren bir havası vardı. Çok keyifliydi. Perast’a giden herkese Lady of Rocks adasına gitmelerini öneririm. Kişi başı 10 Euro. Adayı gezdikten sonra geri dönüp kaldığımız yere Tivat’a doğru yola çıktık. Ertesi günü dönüş yoluna geçeceğimiz için akşam yemeğimizi kaldığımız bölgede yiyip, yatmaya karar verdik. Manzarası çok güzel olan odamızdan ayrılmak zor oldu.

08 Temmuz 2016

Sabah hafif bir kahvaltı yapıp, yola çıktık. Amacımız Arnavutluk üzerinden Yunanistan’a geçip , Kastoria gölü kıyısında rezervasyon yaptığımız otelde kalmaktı. Bizi çok uzun bir yolculuk bekliyordu. Bir de üstüne ailemizin 8 yaşındaki miniğinin hasta olup tüm yol boyunca mide bulantısı ve çıkarma ile geçirmesi yolumuzu daha da stresli bir hale getirdi. Normalde ben bu tip hastalıklara karşı, ilaçları yanıma alarak giderim. Fakat yanıma mide bulantısı ilacı almamıştım. Miniğimiz çok uyumlu olduğu için hasta hali ile bile sesini çıkarmadan tüm yolculuğu metanetle geçirdi. Arnavutluk’ta Tripadvisor’ın listesinde ve yolumuzun üstünde Taverna Attika diye bir restoranda durduk. Amacımız et yiyebilmekti. Ama onlar bize önden karışık açılış yemekleri getirelim dediler. Biz de sınırlı olacağını düşünerek kabul ettik, fakat yemeklerin ardı arkası kesilmedi. Bize de maalesef et yiyecek yer kalmadı, fakat öncesinde gelen tüm yemekler çok lezzetliydi. Kabak kızartma, üstü susam ile kaplı bir peynir mezesine hepimiz bayıldık. Buraya giderseniz tavsiyem açılışı sınırlı tutmanız ve muhakkak bir et tecrübe etmenizdir. Menü İngilizce olmadığı için biraz zorluk oldu. O yüzden interneti kullanmaya hazır olmakta fayda var. Dekor gündüz için biraz kasvetliydi. Tüm yediklerimize rağmen hesap oldukça uygun geldi. Aile başı, 4 kişi için 20 Euro. Arnavutluk’u Ohri nehri kıyısından geçtik. Ohri Nehri’nin bu kısmı Makedonya tarafına göre daha bakir ve daha gösterişsiz.

Öğle yemeğinden sonra yolumuza devam ettik. Akşam saat 18.00 ‘de  Kastoria Gölü kıyısındaki otelimize vardık. Ufağımız hasta olduğu için akşam yemeğinde ne yapacağımıza tam karar verdik. Sonra bir balık restoranına gitmeye karar verdik.  Biz de çocukları , seyahat ettiğimiz arkadaşlarımızın yanında yemekte bırakıp eczane bulmak için yola çıktık.  Yunanca bilmeyince anlaşmak gerçekten zor olabiliyor. Bir kaç yere sorsak da nöbetçi eczane bulmak zor oldu. En sonunda tarif ettikleri eczane kapalı çıkınca tam ümidimizi kaybetmişken, eczane camına baktığımızı gören araba içindeki orta yaşlı bir aile durdu. Bize elleriyle onları takip etmemizi, eczaneye götüreceklerini söyledi. Onların arkasına takıldık ve eczaneye kavuştuk. İnanılmaz bir tecrübe idi. Eczanede Türkiye’de ismini bildiğim ilacın internetten içeriğini buldum. Aynı içerikte yine tarzanca anlaştık. İlacımızı alıp, geri döndük. O gece ilaç sayesinde miniğimiz huzur içinde uyudu.

Yemeğimizi yedikten sonra otelimize geri döndük. Yunanistan’da deniz ürünleri gerçekten çok lezzetli. Yine çok lezzetli ahtapot yeme şansımız oldu.

09 Temmuz 2016

Bu sabah Nea Peramos tarafına yola çıktık. Amacımız Türkiye’ye dönmeden bir deniz tatili daha yapabilmekti. Ekibimizin diğer ailesi Selanik’i görmediği için onlar Selanik’e doğru gittiler. Amacımız İstanbul’a dönüş yapmadan tekrar denize girebilmekti. Öğlen saat 13.00 gibi otelimizdeydik. Hemen odamıza yerleştik. Plaj otele çok yakın olduğu için mayolarımızı giyip sahile gittik. The Blue Apartments and Beach Apart otelinde kaldık. O gün tüm gün sahildeki restoranda yine deniz mahsüllerimizi ve kabak kızartmamızı yedik. Yine hepsi çok lezzetliydi. Sahildeki plaj çok kalabalıktı. Yerel turist çok fazla idi.  Sahil temiz ve düzenli değildi. Karadağ sahilleri gerçekten çok farklı. Yunanistan sahilleri bizim ülkemizi andırıyor. Deniz kalitesi olarak  berrak bir deniz değildi. Akşam yine sahilde yemeğimizi yedik. Ertesi sabah yine Türkiye’ye dönüş için yola çıkacağız.

10 Temmuz 2016

Sabah kalktık. Toparlandık. Kahvaltımızı yaptık ve dönüş yoluna geçtik. Keyifli bir tatilin sonuna gelmiştik. Dönüş yolunda Tekirdağ’da durup Özcanlar’ın çarşı içindeki restoranında köftemizi keyifle yiyip, evimize vardık.

Tüm bu tatilin sonucu:

 • Balkanlar gerçekten görülmesi gereken yerler. Çocuklar için bu coğrafyayı tam anlayabilmek için araba ile seyahat etmek büyük bir tecrübe. Ben 1 kerelik muhakkak yapılması gerektiğini düşünüyorum.
 • Bayram ve uzun yoldan dolayı hedeflediğimiz diğer ülkeleri gezemedik, ama diğer ülkeleri gezebilmek için bir daha ki sefere uçak ile gitmeyi planlıyoruz.
 • Geçtiğimiz ve bulunduğumuz bölgeler ne kadar fakir olsa da her yerde bir düzen ve temizlik kavramı mevcut.
 • Doğal güzellikleri, yeşillikleri gerçekten görülmeye değer.
 • Diğer Avrupa ülkelerine göre seyahat ve konaklama çok daha ekonomik.

 

Friday’s rumours

With a gaping Patrick Vieira-shaped hole in the Arsenal midfield and only the scrawny hides of Cesc Fabregas and Matthieu Flamini to half-fill it, gentleman and scholar Olivier Dacourt has today stepped in to offer Authentic Prada Milano Handbags his services. “I’ll be your new Vieira” blares the headline in the Mirror, though Dacourt’s agent could only muster a less-than Black Prada Bag With Gold persuasive “He wouldn’t cost a lot and he’d be available immediately”.

Like Vieira, Dacourt has collected enough cards over the years to line the streets of London with red and yellow bunting, but he’ll need to work on his tripping-over-thin-air action to really match up. Arsène Wenger is pondering a possible short-term replacement, but Agatha Ruiz Dela Prada Online Shopping has already started banging on about Fabregas and Flamini like an insufferably proud parent, so don’t hold your breath.

Seemingly Agatha Ruiz Prada Online Shop under the impression the last few seasons were just one great big misunderstanding, Manchester City are attempting to ease their post-SWP misery Agatha Ruiz Dela Prada with a £1.25m bid for Darius Vassell. Villa would rather they doubled that, but could be prepared to do a Best Prada Outlet In Milan player-plus-cash deal if Sylvain Distin fancies a move to the Midlands.

Not the best of conditions for your luck to Authentic Prada Handbags For Cheap depend upon, but then Villa aren’t really into luck: just as they make a bid for Milan Baros, Liverpool start a whisper Authentic Prada Bag For Sale Authentic Prada Gauffre Ph that they’ll send him to Deportivo, as long as Jorge Andrade arrives in the next day’s mail.

Having lost Andy Cole, Fulham are making desperate clutches for another striker with a permanent scowl on his face: Jimmy Floyd Hasselbaink, take wallet a Agatha Ruiz Dela Prada Shop Online bow.

And while Portsmouth are on the verge of signing Sander Westerveld, Bolton are hoping to seal a loan move for Abdoulaye Faye today. Eh, that’s your lot.

Rovers in top gear thanks to Bentley’s Rolls-Royce performance

Blackburn Rovers were at their efficient, effective best last night and cruised into the group stages of the Uefa Cup with amazon canada goose parka a comfortable victory over SV Salzburg. Benni McCarthy’s first-half strike and a superb long-range effort from David Bentley – his first goal for nearly eight months – were enough to ensure passage. Few teams will relish facing them in the next phase of the competition.

The Rovers manager, Mark Hughes, had been justifiably best fake canada goose jacket confident after the 2-2 draw in Austria and named buy canada goose parka ottawa an unchanged side following Saturday’s 1-0 Premiership win at Middlesbrough.

Hughes’s side are undefeated in September, with two wins and two draws prior to this victory, and unsurprisingly started canada goose coat 1000 bulbs garland the brighter. In the third minute a deep Morten Gamst Pedersen buy canada goose coat uk cross fell to Bentley whose attempt on goal spun off Milan Dudic buy canada goose jacket usa and on to the roof of the net.

Two minutes later Bentley and McCarthy combined down the right wing, allowing the canada goose coat 1000 calorie buy canada goose black friday jacket london South Africa international a run on goal, only for his shot to be blocked by Timo Ochs. Needing to win the game to reach the group stages, Salzburg finally conjured their first opportunity in the 19th minute. But from Johan Vonlanthen’s left-wing cross into the heart of the area, canada goose coat – victoria Zurab Khizanishvili produced a remarkable hooked clearance over his left shoulder with Marc Janko waiting for a simple chance to head home.

The upper hand, though, was almost entirely Blackburn’s. Shabani Nonda thumped a volley into the side netting after half an hour and within two minutes McCarthy cut inside Thomas Linke and drilled his fourth goal of the season past the helpless Ochs.

The tie was brilliantly sewn up 11 minutes after the interval. There appeared little danger for Salzburg when McCarthy nodded down a loose ball outside the penalty area, but after one touch on his chest Bentley struck a sweet, dipping right-foot volley from 30 yards that Ochs could only watch if canada goose coat 1000 calorie diet not admire as it flew into the right-hand corner of the net.

It was the midfielder’s first goal for the club since he scored a hat-trick in the 4-3 league victory over Manchester United on February 1 and his first-ever strike in European competition.

From then on the home side were rarely threatened. It made a refreshing change from Blackburn’s last European venture – which ended at the hands of Genclerbirligi in the first round in 2003.

The death of Vaclav Havel seemed to mark the passing of a special species in postwar European politics: the anti totalitarian dissident “living in truth,” who with petitions and samizdat nurtured a democratic revolution that made the continent “whole and free.” Only it turns out that not everyone, like Havel, lived happily ever after. Russia returned to dictatorship a decade ago, and Ukraine is following. Belarus was never free.

cheap canada goose Not only can this create excessive resistance to airflow, it can adversely impact air distribution across the face of the indoor coil and/or through a furnace heat exchanger. If the return has to approach an air handler from the side, the air needs to enter the air handler straight. If there is not enough room to accomplish this with the ductwork, a return plenum can solve this problem.

It’s not clear how exactly melatonin works. There is evidence that it helps prevent jet lag, especially those who cross five or more time zones. It also helps in reducing the time it takes to fall asleep, and boosts daytime alertness for people who have insomnia (especially in those over 55).

Just know every thought has matter and stays in the universe it does not go away. You are creating a “blueprint” by giving the universe permission to work on your request. By allowing the universe to answer your request, remain positive it will be answered.

The judges admired him for playing a risk, but it was really bad. There many other songs he could have sang, but Steven Tyler, and maybe Prince are the only ones out of may who can get away with screaming. I think Danny is gone too bad he had a great run..

The Lions (19 10) got sparkling defensive plays to begin and end the game. In the bottom of the first frame, Lawrence County leadoff man Tyler Maynard fought off the ball a few steps into the right field grass, where it caromed off Lions second baseman Stanley’s glove. Right fielder Phillip Fryer was there to put it away for an out, though..

72. Date of Event: 6 May 2017 Mother of Sharon (Mike) Johnstone, Tom Love, Pat (Jerry) Lefebvre, and Gord (Lynne) Love. Sister of Walter Pearce. Everybody screamed.’ An explosion.Man sent to hospital in critical condition after west Edmonton hit and runThe victim was identified as 18 year old Jade Belcourt, according to Belcourt’s aunt.Abrupt weather change expected for most of Alberta, Environment Canada warnsThe warm weather of the long weekend isn’t going to last.In fact, Environment Canada issued a special.Firefighters treated for ‘high heat’ during Magrath Heights blazeFirefighters were treated for the heat whilebattling a blaze Monday at a home in Edmonton’s Magrath.{ displayName }Postmedia wants to improve your reading experience as well as share the best deals and promotions from our advertisers with you. The information below will be used to optimize the content and make ads across the network more relevant to you. You can always change the information you share with us by editing your profile..

canada goose parka Getting results is what counts.Successful retailers aren’t any more talented or intelligent than you are They simply have learned to do things in a different way and make money in the process. Use the following 12 steps to improve your retail sales, you’ll simplify your efforts, multiply profits, and increase the odds of success.1. Know YourselfHaving your own business is more than just creating a job for yourself.

Fact, often you’ll have these prescribed if you go to physical therapy for knee issues. So, we’re just sitting on the ground one leg straight one leg bent. You’re going to take that straight leg and lift it just a few inches off the ground. A lot of questions remain and they are still looking for information about their grandfather but Rod says they are taking it in steps. “Maybe that’ll be good enough for all of us,” he says of finding the gravesite. “But I can’t help but ask more questions.

CEO Kevin Plank, had this to say on the matter at kyrie shoes hand:”We are incredibly proud that in 2016, we once again posted record revenue and earnings, however, numerous challenges and disruptions in North American retail tempered our fourth quarter LeBron zoom soldier 9 results. And the debut of the all new KD 9 Elite. The KD KD Trey 5 9 Elite advances the knitting capabilities of Flyknit to improve fit and containment for the basketball player.

“I advised them to file probable cause based on what they had. The charges they chose to book him on were based on initial information the night of the incident,” Reed said. “As the investigation moved forward it became clear that the injuries to the victims were not serious.

Yoga deck with nightly classes. Restrooms within walking distance. Picnic tables. Remove the lobsters from the water with tongs and place in cold water to cool down. Reserve one litre of the cooking liquid. If using pre cooked lobsters, you can substitute an alternative fish stock.

Customers would walk through swinging doors at the Bottle Shop. It was a busy place in those days, with six employees, counting owner George Quigley, standing next to Cassidy. Also in the photo are Quigley wife and co owner Lois Quigley, Archie Edwards (who also worked at the old Cal Ida mill on Highway 49), Marie Harris and Hilda Vierra..

Not happy with the whole thing, the 92 year old WWII and Vietnam veteran said from his Syracuse home. A bad deal. Of granting an exemption to the war zone rule, the Pentagon has offered to pay tribute to the fallen sailors by listing their names on a memorial plaque to be placed inside the education centre to be built near the wall.

Posted by in Genel on 23 Aralık 2012

Is ‘maternity wear’ becoming a thing of the past in fashion?

Are you up the duff? Do you speak emoji? If so, good news: in June, the UK’s fastest growing language is to launch a pregnant woman icon, making it even easier to tell loved ones about life-changing news in a thoroughly impersonal manner. But while the view from our iPhones will be more pregnancy-inclusive than ever in 2016, the outlook in maternity fashion remains complicated.

As anyone pregnant will tell you, finding decent maternity wear is a challenge. Specialist brands are expensive and often veer towards the Kate Middleton engagement-shoot look, a wrap dress too far for many. High street ranges tend to be limited, hidden away or only available online (Topshop’s maternity selection in London’s Oxford Circus branch is a notable exception). Meanwhile, designer fashion rarely bothers with maternity dressing at all – viewing pregnancy with the same disdain it reserves for carbs, opaque black tights and fat ankles.

Facebook shopping 1.9.4 2.5 1.1.8-.1 1.5-.4 2.2-.8-.3.8-.8 1.5-1.5 1.9.7-.1 1.4-.3 2-.5-.4.4-1 1-1.7 1.5z”/> Twitter Pinterest
Lily satin-twill tank, £245, Hatch Photograph: Handout

The weird state of pregnancy fashion echoes a similarly odd attitude towards pregnancy in general, according to Edwina Gieve, founder of British label Clary and Peg: “When I was researching maternity fashion, my grandmother told me there was no such thing as maternity wear when she was pregnant in the 1930s and 1940s. She just stayed at home in a house coat. Women were hidden away and confined – that’s where we are coming from.” As well as a perceived lack of glamour, many brands are reluctant to give headspace to maternity ranges, knowing that most women won’t spend much on clothes they will only wear briefly.

With that in mind, the latest trend in maternity wear makes a lot Bicester Village Prada Online of sense: savvy brands are creating “investment” pieces designed to live long beyond pregnancy – and be worn by people who are not pregnant at all.

Facebook Twitter Pinterest
Blogger Courtney Adamo wearing Clary and Peg. Photograph: Handout

One of the most influential ranges in the subtle maternity movement is Hatch, a US brand that has recently launched in the UK through Net a Porter. Its founder and CEO Ariane Goldman says she was “shocked by what was out there” while pregnant five years ago. “I felt ostracised from fashion and from any opportunity to look and feel good. I ended up shopping vintage or buying oversized dresses two sizes up from Acne, which was a good alternative but I couldn’t wear those pieces afterwards.”

Her solution was to create a brand specialising in voluminous shapes that could be worn during and after pregnancy. Prices are far higher than high street (in the “contemporary” range of £100 to £300), but Goldman talks of expensive fabrics and subtle details, making the idea of spending more on something you love and can wear for years sound tempting. The trousers have ruching or elastic that sits beneath the belly for pregnant women and high on the waist for those who are not. At the moment, says Goldman, only 55% of her customers are pregnant: “The rest are women who really appreciate the silhouette.”

Facebook Twitter Pinterest
Hatch maternity wear Photograph: Handout

On Net a Porter, pregnancy is only mentioned very subtly in Hatch’s brand description (“chic, billowy silhouettes – ideal for women on the go and expectant or post-pregnancy moms”). Net a Porter buyer Sybil Wilmot Smith believes the brand is uniquely inclusive. “We shoot each look on a pregnant and non-pregnant model and stock is flying out. If someone is clever enough to design pieces that still fit, and still have appeal when you’re no longer pregnant then it’s win win. With investment pieces, a woman is inevitably going to be happy to spend a little more Are Prada Mens Shoes Worth It if she know the piece is versatile.”

Facebook Twitter Pinterest
Edwina Elek in her Clary and Peg jumpsuit. Photograph: Handout

Similarly, Clary and Peg recently tweaked its strapline from “vintage inspired maternity wear” to “vintage inspired womenswear that is maternity friendly”, a subtle shift that reflects Gieve’s belief that clothes should be appealing “regardless of whether women are pregnant or not. We realised we were creating a bit of a battle for ourselves with the word maternity. Now we sample clothes on pregnant and non-pregnant friends to ensure they could be worn with or without a bump.” Fittingly, some of the label’s biggest sales spikes have been precipitated by non-pregnant bloggers, such as Courtney Adamo, pictured above, who have worn the label and posted the evidence on Instagram.

Clearly, making the subtle pregnancy chic look work beyond the third trimester is easier if you are a voluminous Rick Owens tunic or vintage smock dress kind of person – rather than a dedicated follower of bodycon. But with some clever Authentic Prada Purses Sale shopping (waistless dresses, longline jumpers and loose kimono-style outerwear all work; Cos is a reliable source of similar shapes at a lower price point), this new approach might just offer a solution to dressing in pregnancy – with no need to shout the m-word, unless you want to.

Posted by in Genel on 7 Aralık 2012

celine outlet David Archuleta. Guilty admission: I have a soft spot for Billy Joel. I can’t help it. You have to get to the net. Pucks to the net isn enough. You have to get bodies to the net. Both Seagate and WD sent over the OEM versions of their 4TB offerings for the internal 3.5 desktop storage devices. Currently just Hitachi, Seagate and Western Digital make 4TB 3.5 drives, so you really don have too many devices to pick from at this capacity. Since the drives are OEM versions they came in static bags with nothing else.

X Factor family face evictionX FACTOR wannabe Emma Chawner and her family are being kicked out of their home after residents complained about late night karaoke sessions, noisy arguments and swearing. But the family insist they are innocent and will fight the decision. Share13:11, 19 APR 2010Updated02:02, 13 JAN 2013X Factor star Emma Chawner with parents Philip and Audrey ShareGet daily updates directly to your inbox+ SubscribeThank you for subscribing!Could not subscribe, try again laterInvalid EmailX FACTOR wannabe Emma Chawner and her family are being kicked out of their home after residents complained about late night karaoke sessions, noisy arguments and swearing.But the family insist they are innocent and will fight the decision.Emma was mocked by Simon Cowell for her strained version of Celine Dion’s My Heart Will Go On but won grudging admiration for persistence after returning to the TV contest this year after a makeover and singing lessons.Although Emma was advised to drop her X Factor dream, the teenager has said she would consider auditioning for a third time.But the 19 year old hopeful faces a more pressing challenge after a judge evicted her family from their council home in Ramsbottom.The family previously admitted to 17 offences of rowdiness at a hearing last August and were given a postponed possession order allowing housing chiefs to turf them out if complaints continued.But neighbours filed further complaints about loud music at the family’s three bed semi on Lancaster Avenue as well as barking from the family’s pet dog.A judge at Bury County Court has now allowed the Six Town Housing, which manages Bury’s council homes, to evict the Chawners following a three day hearing.But dad Philip, 53, defended his family’s behaviour and said they had been picked on because of their weight.He said: “They say we are playing loud music and pushing furniture around at all hours and letting the dog bark for hours on end.

“It’s kind of ironic that it ended up this way,” Somerset coach Bob Landis said. “This is the first time they’ve been on our schedule in three years and now we’re both undefeated and meeting in the final week of the season for the conference title. It really sets the stage for an exciting evening of football.”.

Dejan Lovren puts traumas behind him to enjoy buy canada goose jacket in canada Southampton high life

This time Dejan Lovren wants first impressions to last. It has not always been the case. The 24-year-old has had to overcome early ridicule in his professional and personal life to become what he is now: the linchpin of the Premier League’s meanest defence and one of the signings of the season.

Lovren is loving life in England. Previous adaptations have been more traumatic, the worst coming in his childhood. His was one of millions of families affected by can someone check if this canada goose outlet website is authentic the war in the former Yugoslavia. When he was three, Lovren and his Croatian parents had to best place buy canada goose jacket toronto flee his Bosnian birthplace.

They found refuge in Munich and for the next seven years the young Lovren was “a happy boy, I spoke German perfectly, I went to school, I played for a little club.” But the family were never granted permanent residency and when the German government deemed Croatia safe, the Lovrens were ordered to return home. It was a home that the 10-year-old Lovren hardly knew.

“It was two or three years before I was happy again,” he says. “It was horrible at the beginning because the guys at school were laughing at me because I didn’t speak Croatian well. I was speaking but they didn’t understand anything I said. But after a couple of years it got better. I took the character from Germany and from my family because they were showing me that life is tough.”

Once he made his reintegration successful, his football talent flourished. He eventually made it to the first team of Dinamo Zagreb, where he played in central defence alongside his hero, the former Liverpool player Igor Biscan. “He was my idol, I have great memories of playing with him,” recalls Lovren in smooth English. But he was not so star-struck that he took his idol’s advice when, in 2009, Chelsea tried to buy him. “He told me: ‘You have to go to the Premier League, you will love it!” says Lovren, who instead joined Lyon.

“I was thinking maybe it will be much easier for me to play at Lyon than at Chelsea because they had [John] Terry, [Ricardo] Carvalho and so on,” best ideas about canada goose parka on pinterest he explains. “I wanted to play and improve myself. I think it was the right decision. Maybe if I had signed for Chelsea I’d just have been sitting here on the bench and what is the point in that?”

He will best canada goose jacket seek further vindication of his choice when Southampton take on Chelsea at Stamford Bridge on Sunday, though he admits the wisdom of his decision did not always seem apparent when he was in France, where for a while he was more bitterly mocked than the oft-lampooned Biscan ever was at Anfield. “The criticism started directly at the beginning and that was a difficult time for me,” says Lovren. “I hadn’t even arrived and they were talking bad about me just because of the amount they paid for me – €10m for a 20-year-old. I didn’t speak French for one and a half years; I didn’t understand anything and they didn’t have the time to wait for me.”

The French media’s condemnation became so acerbic that after one performance – a 4-3 Champions League defeat to Benfica in 2010 during which Lovren played at left-back and scored a goal but was at fault for some of the opposition’s – Lyon issued a press release to denounce journalists’ “idée fixe” about Lovren and published statistics suggesting his display had not been as dire as reported.

But the perception of him did not really change even as he became a regular at the heart of Lyon’s defence. And referees evidently took a dim view of his tackling: seven red cards in three years even led him to doubt canada goose coat 1000 bulbs reviews himself. “I was thinking: ‘Oh my God, what am I doing?'” he says. The answer, he reckons, is that he was not doing anything differently to what he has done at Southampton since the south coast club paid £8.5m in the summer to liberate him from Ligue 1. It is just that in England the best canada goose jacket womens referees are different. “I was the same player in France and I think now I’m showing the quality to everybody and proving, even canada goose coat 1000 bulbs lamps authorized canada goose outlet to myself, that I was not so bad in France. I really wasn’t.”

Until illness led to him missing last week’s defeat at Arsenal, Lovren had featured in every minute of Southampton’s season, his central defensive partnership with José Fonte being one of the reasons why a once-leaky side is now the tightest anyone has got canada goose coat in the top flight. Yet Southampton are not a defensive side; rather than sit back, they hunt the ball aggressively all over the pitch. Lovren says the club’s statistics show that each player runs an average of 12km per game – that is over 2km more than Lyon said he ran in that Benfica match, where, according to Lyon’s figures, he was the third most dynamic player on the pitch. Such vigorous pressing is also practised by Barcelona, whose guideline is that players must retrieve the ball within a maximum of six seconds of losing it. “Here it’s two seconds,” quips Lovren, who relishes his side’s all-action style. “I was playing football in Lyon and Dinamo Zagreb but never like this. We play with risk but it’s such a pleasure.”

Few outsiders foresaw Southampton challenging for the Champions League places this season but the club’s manager, Mauricio Pochettino, has repeatedly insisted there is no limit to the peaks his side can scale. Lovren agrees. “We just have to believe in ourselves and go get the points,” he says.

No matter how the domestic campaign concludes, Lovren is confident his season will finish on a high. In the summer he is likely to be part of Croatia’s World Cup squad. “For Croatians it means everything to play for the national team,” he says. “Because of the past. A lot of people died in the war. It’s like a duty for us to give everything.” Lovren certainly does that.

cheap celine bags Now in his early 70s, Jean Michel is still exploring the depths of the ocean’s mysteries. The Weekly spoke with him by phone soon after his return from the Gulf of Mexico, where his crew is filming the destruction wrought by the Deepwater Horizon oil spill. He’ll be in Monterey Bay for the BLUE Ocean Film Festival, which runs Aug.

Got a spare $3000? Well the priapic purple one is offering limited editions of his new book 21 Nights : The Prince Opus weighing in at two feet wide and 17 kg, it boasts 280 pages of superior silk grade paper filled with lyrics, poetry and photographs by Randee St Nicholas, all bound in a leather exterior. And of course, the package comes encased in a purple velvet box. Included is an engraved iPod, loaded with Prince’s Indigo Nights live album and a 40 minute film documenting Prince’s 21 night residency at the O2 Arena.

Southern Dandy 75 is back. Born rough and ready on the Fringe, it returns all growed up and loaded for bear at Live Five. Think it’s just going to be a huge gift, says playwright Andrew Taylor. It is best to arrive early to secure a space at the Superdome, or allow ample time to get downtown and find alternate parking.Fans may park in the Superdome’s on site garages and surface lots: Garages 1, 1A 2, 2A, 5, 6 and ADA/VIP West. On site parking is available for $20 per vehicle, cash only. For VIP Reception Patrons.

“Over these last three weeks, I’ve finally been able to shoot through takedowns and really push myself. I wish the fight were this Friday.”Throughout the rehabilitation process, and the growth of his gym, Jeffrey has also continued to train with Rhode Island based Jiu Jitsu instructor Tim Burrill, one of the inspirations behind the Tri Force name; local pioneer Mat Santos, who is a Jiu Jitsu black belt under Burrill, and Keith Jeffrey are the others.Upon starting his own gym, Jeffrey made sure not to infringe upon Burrill’s territory by concentrating more on complete mixed martial arts’ training and the subsequent preparations for upcoming fights rather than focusing on one style of combat. Given that it shares the same space with Manfredo’s Gym, Tri Force also gets a boost from the local boxers and instructors who frequent the area, such as Peter Manfredo Sr.

Q. How much should I spend on a gift?A. In most parts of the country, the range is between $5 and $15. Artist deserves anything, Barkley L. Hendricks said in an interview in 2008. Gogh didn get squat in his lifetime. So go and make that really dumb and bitter assumption about me Sam. I personally think you should let go of all your relationship baggage bullS your now “I can’t be bothered trying for my unrealistic perfect girl so I’m going to advocate Ho’s now” attitude, and get back to a serious dose of reality. Or in other words..